seslendirme

Neden Profesyonel IVR Seslendirmesi Gereklidir?

Blog Haberlere Geri Dön
Profesyonel IVR Seslendirme Kayıt Toplam okuma süresi 3 dakika.

Neden Profesyonel IVR Seslendirmesi Gereklidir?

Şirketinizin IVR sistemi, şirket veya markanızın müşterileriniz ile ilk izlenim oluşturduğu ve ilk karşılaştığı andır. Bu nedenle IVR santral seslendirme sisteminizde herşey kusursuz olmalı ve markanızı müşteriye en etkili şekilde yansıtmalıdır. Unutmayın ki arayanlar işletmeniz hakkında bu şekilde bilgi sahibi olacak ve ilk izlenimi bu şekilde sağlayacaklardır ve bilgi sahibi olacaklardır. IVR sesli komutlarınızı evde yada iş yerindeki çalışanlara kaydettirmeniz hızlı ve uygun maliyetli bir çözüm olabilir, ancak bu kararın neden derecede doğru olacağını tartışılır. Bu nedenle sizlere neden profesyonel bir IVR santral seslendirmesi ihtiyacınız olduğunu anlatacağız.
Hazırsanız tüm bu nedenleri sıralamaya başlayalım;

1- Ciro
Her işletme ciro olarak tabir edilen maliyet-kâr döngüsü üzerine işler. Bu nedenle şirketin cirosu doğrultusunda amaç kazanç elde ederken aynı zamanda marka değeri yaratmak ise çalışanlarınızın güzel sesli olanlarını seçerek asla IVR santral seslendirme kayıtları oluşturmayın. Gündelik hayatta duyduğunuz ses, güzel bir ses olabilir ancak bu sesi profesyonel bir studyoda kayıt etmiyorsanız duyduğunuz o sesin performansı IVR sisteminiz üzerinde, müşterileriniz tarafından aynı şekilde duyulmayacaktır. IVR komut dosyaları oluştururken ve IVR çağrı merkezi akışlarında senaryolar denerken bunu yapmanızı öneririz. Bu noktaya dikkar ederseniz, IVR çağrı merkezi akışlarının ve komut dosyalarının düzgün çalıştığından da emin olabilirsiniz. IVR arama akışının düzgün çalıştığını ve komut dosyalarınızın güncellendiğini onayladıktan sonra, komut dosyalarınızı profesyonel olarak kaydetmenizi şiddetle öneririz.

2- Marka Imajınızı Düşünün
Markanızın müiterilerin bakış açısından görüntüsü her şeydir ve IVR telefon sistemi ve altyapınızda yer alan IVR sesi de buna katkıda bulunur. Şirket IVR senaryosu oluştururken kendinize şu soruları sorun, markam ne kadar değerli? Müşterilerimin gözünde nasıl marka imajı çizmeliyim? Kullandığım ses bu imajı ne derecede temsil edecek? Eğer bir önceki örneklemede belirttiğimiz ivr sesli komutlarınızı bir çalışan sesiyle kaydederseniz, hayal ettiğiniz o kusursuz marka imajı bir anda yerle yeksan olabilir ve markalaşma hedeflerinize uygun düşmeyebilir.

3- Çalışanınızın Sesi mi? Seslendirme Sanatçısı mı?
Yüksek hacimli IVR çağrı merkezleri tekrar eden bir etkinliği yaşar, aslında gün içerisindeki IVR trafiğine göz attığınızda sürekli aynı sorular ve aynı cevaplar gün boyu dönüyordur. Bu nedenle müşteri temsilcilerinizin, müşterilerinizle bir defadan fazla konuşması pek olası değildir. Çalışanların sesine sahip olmak, müşterilerinizin temsilcilerinin şirketiniz için “sözcü” olduğuna inanmalarına neden olabilir.

4- Eğitime Para Harcamayın
Çalışanlarınızı IVR konusunda eğitmek için çok fazla para ve zaman harcadınız. Profesyonel bir seslendirme sanatçısı olabilmek, düzgün ve etkili bir diksiyona sahip olarak müşterilerinize hitap etmek belki de bu müfredatın bir parçası değildi. IVR kaydı için ofisinizden bir çalışanı seçerek bu kaydı oluşturmak, profesyonel bir seslendirme sanatçısı ile yapacağınız çalışmadan çok daha amatör olacaktır ve aynı zamanda işin eğitimini alan seslendirme sanatçısı ile kazabileceğiniz ince nüanslar da kaybolacaktır.

5- Ekonomik IVR Seslendirme
Bir ses, enerji ya da empati yayabilir ve iş türüne bağlı olarakta her işletme sahibi yada müdür olarak siz arayanlarınızın bu izlenimi yaşamasını istersiniz. Bir çalışanın aksine profesyonel bir ses sanatçısı ile bu yeteneği kullanmak, hedeflenen bu duyguları kolayca iletebilir ve verilecek etkili ve yerinde tonlamalarla söylenmek istenenlerin altı kolayca çizilebilecektir.
Profesyonel IVR kayıtları her işletmenin hayalidir, bu kayıtlara sahip olmak, şirket çalışanınızın amatör ses kaydına sahip olmaktan daha ekonomik, hızlı ve kolaydır. Ayrıca işletmenizin diğer önceliklerine daha fazla zaman ayırmanızı sağlar. My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bunu her gün yapıyor ve herhangi bir şirketin ihtiyaçlarına uyacak en profesyonel ivr seslendirme kayıtları, olabilecek en ekonomik bütçelerle hazırlanıyor.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası