Banka Çağrı Merkezi IVR Seslendirme Nedir?

Blog Haberlere Geri Dön
Banka IVR Seslendirme Toplam okuma süresi 2 dakika.

Banka Çağrı Merkezi IVR Seslendirme Nedir?

IVR altyapısı çağrı merkezleri için koordinasyonu sağlayan vazgeçilmez bir unsurdur. Telefonun çalması ile birlikte banka müşterisinin karşısına çıkan IVR karşılama anonsu ile başlar ve canlı desteğe ulaşana kadar olan tüm yönlendirme ve informatik anonslar içeren ses kayıtlarının bulunduğunu dijital santrallere IVR denilmektedir.
IVR sistemleri oluşturulurken doğru şekilde kurgulanması gerekir. Yönlendirme mesajlarının doğru belirtilmesi, müşterilerin ulaşmak istediği hedefe kolayca aktarılabilmesi, IVR sistemlerinin olabildiğince sadece ve anlaşılır olması en önemli noktadır. Banka çağrı merkezi veya kısaca banka müşteri hizmetleri merkezlerinde IVR karşılama anonsları çok büyük öneme sahiptir. Özellikle banka çağrı merkezi IVR altyapısı ile en son teknolojiyi kullanmaktadırlar.
Banka müşteri hizmetleri çalışanlarının ve aynı zamanda müşterilerinin zaman kaybetmeden kolay ve hızlı bir şekilde gerekli işlemleri gerçekleştirebilmesinde IVR altyapısı ve seslendirme ile hayati bir öneme sahiptir.

My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı, küçük büyük tüm çağrı merkezleri için gerekli olan IVR sistem kurulumlarını sizler için gerçekleştiriyor. Sunduğumuz IVR senaryolarında en basit ve sade olan IVR sistemlerinden başlar müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel ve çok daha detaylı bir IVR sistemine de dönüşebilir. Buradaki en önemli unsur, müşteri kimliği, müşteri talep ve ihtiyaçlarıdır.

Bir IVR sisteminde olmazsa olmaz olan nokta, IVR karşılama anonsu ile çağrının karşılanması, talep edilen tuşlamalara göre çağrının aktarılması gibi temel özellikleri içerisinde barındırmaktadır. IVR sistemlerinde en çok tercih edilen temel özellikler aşağıda listelenmiştir.

1- Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça gibi bir çok dil desteği ile IVR anonslarının doğru ve eksiksiz bir şekilde sunulması.
2- Tuşlamaların müşteri hissetmeden dahili ya da harici hedeflere yönlendirilmesi.
3- IVR altyapısın içerisindeki codec ses yapısına ait en yük verimin alınmasını sağlayan codec optimizasyonu ve aynı zamanda wav formatında yüklenmiş anonsların iç içe IVR senaryoları olarak çalıştırılabilmesi.
4- Telefonunuzu Bağlıyorum, Görüşmeleriniz kayıt altındadır gibi informatik giriş ve çıkış anonslarının tanımlanması.
5- Tuşlama yapılmaması durumunda informatik ivr anonsu ile uyarı mesajı veya farklı bir hedefe yönlendirilebilme.
6- Hatalı tuşlamada ivr anonsu ile uyarı mesajı veya farklı bir hedefe yönlendirebilme.
7- Tuşlama süresi ve tepkime süresinin her bir IVR seslendirme senaryosunda farklı olabilmesi.
8- Tuşlamanın Ana Menü, Ürün Tercihi, Anket Puanı gibi IVR tuşlama raporuna bir isim ile kayıt edilebilmesi
9- Tuşlamaların zaman koşuluna göre sınırsız tanımlanabilmesi
10- 2 digit veya 4 digit olarak yapılandırılmış dahili hatlara fazla numaradan oluşan tuşlama hedefleri tanımlanabilmesi.
11- Excel ile tuşlama bilgilerinin yüklenebilmesi veya excel formatında listenin raporlanması.
12- IVR ile yapılabilecek işlemlerdir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası