seslendirme

Özbekçe Seslendirme

Özbekçe Seslendirme ve Özbekçe Dublaj

Özbekçe seslendirme & dublaj ihtiyacınız mı var?Özbekçe Dublaj
Aradığınız en profesyonel seslendirme sanatçıları, Türkiye’nin en iyi seslendirme ajansı olarak bilinen, My Prodüksiyon’un uygun fiyat garantisi ile sizleri bekliyor. Reklam Seslendirme, Santral Seslendirme, Tanıtım Filmi Seslendirme, Mağaza Anons Seslendirme, Haber ve Perfore Seslendirme, Jingle Seslendirme, Seçim Seslendirme, Animasyon Seslendirme, E-Kitap Seslendirme, DJ Jingle Seslendirme, Tesis Anonsu Seslendirme, Sesli Mesaj Seslendirme, Medikal Seslendirme, Belgesel Seslendirme, Sponsorluk Seslendirme, IVR Seslendirme, Eğitim Filmi Seslendirme, Santral Anons Seslendirme çözümlerimiz için bize ulaşın. Referanslarımızı görüntüleyin

Erkek Kadın Tümü

 

Günümüzde film izleyenlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Filmler bazen ana dillerinde yayınlanmak istenmektedir. Bunlardan biri olan Özbekçe dili de değişik mecralarda kendini göstermektedir. Seslendirmeler sayesinde filmin seyircilere ana dilinde izleniyormuş hissi yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu sayede izleyiciler kolaylıkla film hakkında bilgi edinebilmekte ve olayları daha kolay bir şekilde anlayabilmektedirler.

Seslendirme sanatı ülkemizde 1970 li yıllarda İstanbul’a yabancı ülkelerden gelmeye başlamıştır. Orijinal dildeki filmler, çizgi filmler, belgeseller ve diziler ile birlikte oldukça ilerleme kaydetmiştir. Dublaj olarak ta bilinen seslendirme sanatı dünyanın her yerinde profesyonel sanatçılar eşliğinde uygulanmaktadır. Seslendirme sanatı, kişinin sesine tonlamalar ile renk katması olarak tanımlanmaktadır. Özbekçe Seslendirme sanatçıları günümüzde filmlerden reklamlara kadar birçok alanda kendilerini göstermektedirler.

Özbekçe Dilinde SeslendirmeSeslendirmeler yabancı film ve dizilerdeki konuşmaların diğer dillere çevrilmesi ve filmlere montaj edilmesi işlemidir. Bunun yanı sıra bir gösterimde bulunan konuşmaların, müziklerin veya ses efektlerinin stüdyo yardımıyla oluşturularak gösterime geçirilmesi işlemdir. Bu tür Özbekçe Seslendirme, Özbekçeyi kullanan insanların, diğer dillerdeki filmleri anlamaları amacıyla yapılan işlemlerdir. Seslendirme işleminin yapılabilmesi için film oyuncularının canlandırdıkları karakterlerin diksiyon ve vurguları çok dikkate alınmaktadır. Bu nedenle seslendirme aslında karakterlerin betimlemesi olarak görüldüğü için çok önemli bir çalışmadır.

Özbekçe, Çağatay Türkçesinin devamı olan Türk yazı dillerinden biridir. Orta Asya genelinde çok kullanılan bir dil konumundadır. Özbekçe de diğer Türk lehçe ve şivelerine nazaran Farsça’nın etkisi çok fazla görülmektedir. Özbekçe zor bir dil olduğu için eğer profesyonel ve anadili Özbekçe olmayan ses sanatçıları tarafından telaffuz edilmeye çalışıldığından ciddi sorunlar yaratabilecek bir dildir. Özbekçe seslendirme yaptırmanın esas amacı yapılan filmin veya sunumun içeriğini anlayabilmek olduğu için seslendirme sanatçıları bu tür durumlarda çok büyük önem taşımaktadır. Gerçek dili Özbekçe olan seslendirme sanatçıları ile çalışmak daha anlaşılır olmaktadır. Bu nedenle seslendirme profesyonellik gerektiren bir iştir. Seslendirmeler Özbekçe seslendirmede de olduğu gibi yönetmen işin temelini oluşturmaktadır. Yönetmen filmin stüdyo aşamasına gelmeden önce ön çalışmaları başlatan kişidir. Bu nedenle filmi izleyerek hangi rolü kimin seslendireceğine karar vermektedir.

Özbekçe Seslendirme Neler Yapıyoruz?

 • Özbekçe Reklam Seslendirme
 • Özbekçe Santral Seslendirme
 • Özbekçe Tanıtım Filmi Seslendirme
 • Özbekçe Mağaza Anons Seslendirme
 • Özbekçe Haber Seslendirme
 • Özbekçe Perfore Seslendirme
 • Özbekçe Jingle Seslendirme
 • Özbekçe Seçim Seslendirme
 • Özbekçe Yabancı Dil Seslendirme
 • Özbekçe Animasyon Seslendirme
 • Özbekçe E-Kitap Seslendirme
 • Özbekçe DJ Jingle Seslendirme
 • Özbekçe Tesis Anonsu Seslendirme
 • Özbekçe Sesli Mesaj Seslendirme
 • Özbekçe Medikal Seslendirme
 • Özbekçe Belgesel Seslendirme
 • Özbekçe Sponsorluk Seslendirme
 • Özbekçe IVR Seslendirme
 • Özbekçe Eğitim Filmi Seslendirme
 • Özbekçe Santral Anons Seslendirme

Seslendirme sanatçısının ses tonundaki duygu eğer karakterin o anki durumuna uymuyor ise izleyiciye verilen mesaj tam anlamıyla etkisini gösteremeyebilir. Bu nedenle de izleyici izlediği film veya film benzeri aktiviteden bir zevk alamayacaktır. Film izlenip rollerin seslendirmeleri paylaşıldıktan sonra Özbekçe seslendirme yapacak olan karakterlerin diyalog metinler teslim edilir. Seslendirmeler bu sayede başlamaktadır.

Özbekçe Yabancı Dil Seslendirme DublajÖzbekçe Seslendirme yapılırken teknik ekip te Özbekçe seslendirmede de olduğu gibi dilin doğru kullanılıp kullanılmadığının yanı sıra prova bandını hazırlayarak seslendirmenin bir kaç kopyasını çıkartır. Son olarak ise enter bandı adı verilen bantta filmde Özbekçe seslendirme yapan seslendirme oyuncuları dışındaki (otomobil, ayak sesleri, kuş sesleri, çarpma sesleri) sesler de bulunur. Daha sonra ise yönetmen, stüdyolardan sorumlu birimlerle görüşüp stüdyonun uygun olup olmamasına göre kayır yapılacak günü ve saati belirler. Bunun ile birlikte seslendirme sanatçıları rollerinin yazılı olduğu metinlerle seslendirmenin son halini kazanacak olduğu stüdyoda seslendirmelerinin yapabileceklerdir. Daha sonra ise kayıt saati belirlenerek zamanı gelince stüdyoya girilir. Seslendirme sanatçılarının kulaklıkları takılarak ellerindeki metinler yardımıyla seslendirme yapmaları istenir. Seslendirme ve kayıt bittikten sonra ise dublajı yapılan film gerekli ayarlamalardan geçtikten sonra yayınlanmak üzere verilir. İzleyicilerine keyifli bir film seyri sağlamayı hedefleyen bu tür filmler televizyon ortamında veya internet ortamında olmak üzere çeşitli mecralarda yayınlanmaktadır.

Özbekçe Seslendirme

Özbekçe veya Özbek Türkçesi (O‘zbekcha veya O‘zbek Turkchasi) tarihî Çağatay Türkçesinin çağdaş devamı olan Türk yazı dillerinden biridir. Türk lehçelerinin Karluk grubuna bağlı bir Türk lehçesidir ve Özbekistan’ın resmî dilidir. Özbekçe’de diğer Türk lehçe ve şivelerine göre Farsçanın etkisi daha fazladır. Farsça kelime sayısı fazla olduğu gibi telaffuzda da Farsçanın etkisi açıkça görülür. Ünlü uyumları Özbekçe dilinde yoktur.

Ses Bankası Banner

Yabancı Dil Seslendirme 70 Dil

yabanci-dil-seslendirme-header

Özbekçe Seslendirme Çözümleri

Özbekçe Şirket tanıtım filmi sektöründe yıllardır, dünyanın en iyi seslerini en uygun fiyatlarla sunmaktayız. Yurtiçinde hazırlamış olduğu kampanya, yeni ürün yada şirketi hakkında bilgi vermeyi amaçlayan Özbekçe Seslendirme müşterilerimiz Kurumsal Tanıtım filmi (Şirket Tanıtım Filmi) seslendirme ihtiyaçları için, My Prodüksiyon’un sunduğu anahtar teslim sonuçlara yıllardır güveniyor.
Firmanız ve/vaya markanız için düşündüğünüz, Şirket Tanıtım Filmi seslendirme çözümlerimiz için bize ulaşabilirsinizi ekonomik çözümlerimizle sizleri bekliyoruz.

Her büyük firmada günümüz şartlarında bir zorunluluk haline gelen sesli yanıt sistemi ve santral anonsları sizin firmanız için de gerekli.
Sizlere dünya ile aynı anda, IVR (Interactive Voice Response) yada bilinen ismiyle, Sesli Yanıt Sistemi özelliklerini kullanarak ve telefon santrali robot operatör anonslarını bir adım öteye taşıyarak, komple santral seslendirme çözümleri sağlıyoruz. Firmanız dünyanın neresinde olursa olsun en profesyonel IVR Seslendirme hizmetini bulunduğunuz yere getiriyoruz.

Reklamdaki mesajınızı etkili bir biçimde sunabilmek markanız ve sizin için önemliyse, My Produksiyon reklam verenler, radyolar ve televizyonlar için kaliteli reklam seslendirmesi ve produksiyon altyapısını hazırlayak hedefi tam isabetle vurmanızı sağlıyor.
Radyo Reklam Seslendirme ve TV Reklam Seslendirme ile Hedefi 12’den Vurun!
Radyo Reklam ve TV Reklam ihtiyaçlarınız için Türkiye’nin en tanınan ve profesyonel seslendirme kadrosu ile Reklam Seslendirme çözümleri sunuyor ve planlanan hedefe ulaşmanızı sağlıyoruz.

Her türlü Santrale uyumlu Özbekçe Santral Seslendirme, fon ve bekletme müzikleri! Karel, Netaş, Alcatel, Telesis, Siemens, Panasonic, Multitek, LG, Nortel, Cisco, Brother, Fanvil, Fortel, Grandstream, Nec, Yealink başta olmak üzere birçok ünlü marka ve bunun yanında santralenize uyumlu Fon Müziği ve Bekletme Müzikleri ile Santral Anons Seslendirme‘de profesyonel çözümler.
Üstelik bekletme müşterileriniz bekletme müziğini dinlerken aynı zamanda ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi içeren anonslar.

Referanslarımızdan Bazıları

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası

Bize yazın!