Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İnteraktif veya sunum CD leri geniş kullanım alanına sahiptir.

Bilgi aktarımının yapılmak istendiği hemen hemen her ortamda bugün interaktif cd uygulamalarından faydalanılmaktadır.  Firma tanıtım dosyası, broşür, katalog gibi basılı ürünlere alternatif bir medya olarak fuar, seminer, sempozyum gibi toplantılarda bilgi aktarımı ve sunum aracı olarak kullanılabilmektedirler.

Avantajları:
ilk maliyet sonrası CD çoğaltma maliyetlerinin alternatifi olduğu basılı ürünlerle kıyaslandığında çok daha ekonomik olması

  • içerebildikleri verinin büyüklüğü ve bir kez üretildikten sonra çoğaltılmasının basılı ürünlere göre çok daha kolaydır
  • Bilgisayarın bulunduğu her ortamda başka hiçbir yazılıma ihtiyaç duymadan veri aktarımı sağlanabilmesi
  • Fuar, Seminer, Sempozyum gibi tanıtım toplantılarında sunumun kolayca yapılabilmesi
  • Firma ve ürünler hakkında detaylı bilginin kolay taşınmasını ve aktarımı sağlanbilmesi.

Kurumsal Kimlik kavramı, görsel-işitsel iletişim başta olmak üzere, çok boyutlu bir imaj çalışmasını anlatır. Bu çalışmanın amacı, kurumların tarihsel, kültürel, coğrafi kimliklerini, kuruluş amaçlarını ve ideallerini, ürün ve hizmetlerini, sektörel konumlarını, en az çabayla, en kısa zamanda ve etkili bir biçimde hedef kitleye aktarmaktır.

İyi hazırlanmış Kurumsal Kimlik bir firmaya şunları sağlar:

  • Firma adının belleklere yerleşmesi
  • Firma özelliklerinin görsel hızda aktarılması (dinamizm, yenilikçilik vb.)
  • Ürün ve hizmetlerin kalite garantisi
  • Ürün ve hizmetlerin doğası ve sektörel konumları hakkında ilk bilgileri iletmesi
  • İlk bakışta rakiplerden ayrılma

Kurumsal Kimlik dönemsel olarak yenilenmeye de ihtiyaç duyar. Firma ve pazar geliştikçe “farkı fark ettirmenin” en etkili yolu bunu imaja yansıtmak, diğer bir deyişle, önyargıyı aşacak kadar etkili ve dolaysız, yani görsel yoldan anlatmaktır.

DJ’lere özel jingle Türkçe veya İngilizce aksan ile seslendirilir. Bunun için seslendirilmesini istediğiniz metni bize emailleyerek peşin ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

Seslendirme, en kısa anlatımıyla yayın unsurlarındaki karakterlere ses veren veya metinleri okuyarak kendi sesiyle metine hayat verme sanatıdır. Bu işi yapanlara ‘sesçi’, ‘perforeci’ gibi garip isimler takılsada, aslında seslendirmen, anlatıcı, voice over gibi sıfatlar kullanılmaktadır.

Bizi, yerel, bölgesel veya ulusal, radyo ve televizyonlar için A dan Z’ye seslendirme hizmetleri veren çözüm ortağınız olarak görün. Sizlere sunduğumuz hizmetlerle produksiyon yükünüzü azaltırken, sizleri zamandan kazandırıyoruz.

Seslendirme Cast bölümü altındaki menülerden, bay bayan, türkçe, ingilizce, almanca ve fransızca dillerindeki seslendirmen kadromuz sizin için büyük titizlikle çalışmalarını gerçekleştirerek, size belirtilen zamanda teslim eder.

Kurulduğumuz ilk günlerde, “Medyadaki Sesiniz” sloganını seçmemizdeki en önemli ve belirgen özellikler; Reklam seslendirme, Jingle seslendirme, Haber seslendirme, radyolara yönelik Top liste program seslendirme’leri (Top40 veya Top10), Santral (IVR) Seslendirmeleri, Fragman seslendirme’leri, Perfore seslendirme’leri gibi çok yönlü seslendirme hizmetlerini My Produksiyon’un tek bir çatı altında müşterilerine sunmasıdır.

Teknolojinin en son olanaklarından faydalanılarak hazırlanan reklam seslendirme ve produksiyonlarınız, siz metni bize ulaştırdıktan 1 gün sonra hazırlanır. Hazır hale gelen reklamlarınızı dilersiniz sitemize giriş yaparak, dilerseniz e-mail yoluyla teslim alabilirsiniz.

Şu anda radyoculuk dünyasında guru olarak nitelendirilen ve bu sektöre uzun yıllarını verenler hatırlayacaklardır. Radyoculuk ülkemize yeni yeni girmeye başladığında yani bundan 15 sene kadar öncelerinde radyoculuk günümüzdeki kadar avantaja ve rahatlığa sahip değildi.

O zamanlarda yayınlar CD, DAD, MD ve hatta Kaset gibi ortamlardan yayına sunulurdu. Bir çok şanssızlıkta bu noktada başlardı, zamanla çizilerek sağlıklı bir şekilde veri aktaramayan CDlerde takılan ve atlayan şarkı sorunları yada kaset çalar içinde saran kasetler gibi.

Geride kalan yıllar şu soruyu beraberinde getirdi acaba dinleyiciye teknik aksaklıkları olmayan bir yayın nasıl ulaşabilir ? Bu noktada bilgisayar desteği ile çalışan otomasyon programları girdi devreye zamanla bu sektörde rekabet arttı ve şimdilerde birden fazla seçeneğe sahip otomasyon yazılımları tercih edilebiliyor.

Bu otomasyon programlarının bir çoğu tüm bir hafta boyunca en çok çalınan 40 şarkıyı belirler belirlenen bu listeler, radyo müzik direktörününde belirli düzeltmelerinden sonra en son şeklini alır. En çok çalan şarkı yada diğer ismiyle Top40 radyonuzun prezentasyonu için gereklidir. Çünkü radyonuzda yeni çalmaya başlayan şarkıların bu tarz bir programla reklamı en iyi şekilde yapabilir ve reklam verenlere sponsorluk teklifinde bulunarak daha kolay sponsorluk ve reklam sahibi olabilirsiniz.

My Produksiyonun iş ortaklarına çözüm olarak sunduğu bir diğer başlıkta, Top 40 ve Top 10 Liste programları çözümü. Siz tüm bir hafta içerisinde en çok çalan 40 yada 10 şarkınızın listesini bize ulaştırın, bizde size geri sayım ve tüm produksiyonları ile yayına hazır bir şekilde teslim edelim.

MY PRODUKSIYON LİSTE PROGRAM PAKETİNİN SİZE ÖZEL AVANTAJLARI NELER?

Radyonuzun liste programı için hazırlanak Jingle paketleri.
Radyonuza özel geri sayım Jingleları.
Radyonuzda hafta içinde diğer programlarda kullanabileceğiniz özel tanıtımlar.

Sizleri bekleyen süprizlerden sadece bir kaçı…

Hepsi ve daha fazlası için bize günün 24 saati hiç çekinmeden ulaşabilirsiniz. Kampanya fiyatlarımıza hemen göz atmak için Fiyat Listesi bölümünü ziyaret ediniz.

Hatırlatma: Eğer geri sayım paketlerimizden birine hala üye olmadıysanız hemen şimdi üyeliğinizi başlatmak için bize ulaşın ve bu yarışın daha fazla gerisinde kalmayın.

Kullanım yerine göre değişiklik gösterebilen sözlü veya sözsüz, melodik altyapılı veya melodik altyapısız kısa reklamlardır Jingle (Cingıl).

Radyo istasyonları genel itibariyle tüm dünyada Jingle tercihlerini, Slogan, Radyonun ismi ve Radyonun sloganını kısa ve etkili bir şekilde dinleyicilerine ulaştırmaktan yana kullanır. Bunu yaparkende genelde melodik altyapılar tercih ederler.

Jingle, sweeper ve teaser gibi yapımlar, bir radyoyu diğerlerinden ayırmaya yarayan en önemli unsurlardandır.

Gün içerisinde sıkça dinleyicilere ulaşacak bu küçük reklamcıkların iyi düşünülmüş bir produksiyon altyapısı olması ve akılda kalan melodiler, produksiyon efektleriyle desteklenerek tercih edilmesi gerekir. Örneğin, hızlı başlayan, hızlı devam eden ve hızlı sona eren bir şarkıdan sonra çok düşük tempoda başlayan bir şarkı çalmak, Jingle kullanılmadan radyodaki şarkı bütünlüğünü ve ahengini bozabilir; oysa doğru kullanılan bir Jingle bu bütünlüğü dinleyicilerinize hissettirmez. Hızlı biten şarkı sonrası melodisi hızlı başlayan ve yavaş yavaş temposu düşen 7-8 saniyelik bir Jingle sonradan çalacak olan slow şarkınızla aradaki bütünlüğü korur.

Tüm bunlar, radyo programcılarını, sürekli olarak radyonun ismini, ya da tanıtımı yapılacak aktivitenin içeriğini söylemek zorunluluğundan kurtarmak ve yayın akışında güzel renkler oluşturmak için yapılan prodüksiyonlardır.