İngilizce Santral Anons Metinleri

Blog Haberlere Geri Dön
İngilizce Santral Metinleri 2019 Toplam okuma süresi 4 dakika.

İngilizce Santral Anons Metinleri

Bu yüzden, projenize profesyonel İngilizce seslendirme eklemeye karar verdiniz ve Santral Anons Sanatçısı sizden bir senaryo yazmanızı istedi. Ne yapman gerek?

Bir komut dosyası, Santral Anons Sanatçısınin kaydedeceği metinden oluşur. Senaryoyu yazma şekliniz, bir dereceye kadar Santral Anons Sanatçısınin okuduğunu etkiler ve uzun vadede projenizin maliyetini etkiler.

Örneğin, şu betiği alalım: Örnek Seslendirme Komut Dosyası ve buna ek olarak doğabilecek okunabilirlik sorunları. Bir komut dosyasıyla ilgili sorunlar aşağıdaki kategorilere ayrılabilir: Okunabilirlik, Yön ve Teknik Gereksinimler.

İngilizce Santral Anons 2019OKUNABİLİRLİK
Bir Santral Anons Sanatçısı, tek bir oturumda kaydedilecek düzinelerce sayfa değerinde metin alabildiğinden, Santral Anons Sanatçısı önceden tüm komut dosyasını okuyamaz. Bunun yerine, Santral Anons Sanatçısı, metnin nasıl okunması gerektiğini belirlemek için görsel ipuçlarına dayanır. Bu nedenle, betiğin görünümü, biçimlendirmesi ve düzeni – yani okunabilirliği – yeteneğin betiği sorunsuz ve minimum sayıda alarak okumada başarılı olup olmadığını fark eder. Saat başına ödeme yapıyorsanız, daha çok paraya eşittir.

Örnek senaryomuzdaki okunabilirlik sorunları aşağıdaki gibidir:

İngilizce’de her yeni cümle büyük harfle başlar. Ancak, yazar her satıra büyük harfle başladı. Bu yanıltıcı görsel işaret, Santral Anons Sanatçısınin her yeni çizgiyi yeni bir cümle olarak yorumlamasına yol açacaktır.

Virgüllerin ve periyotların kullanımı, Santral Anons Sanatçısınin cümle ve deyimlerin sonlarını algılamasına yardımcı olur. Ancak, komut dosyasında noktalama işareti yoktur.
Komut çeşitli yazım ve dilbilgisi hatalarını içerir. Bu, Santral Anons Sanatçısının, kaydın ortasında, ne demek istediğinizi tam olarak kararlaştırması gerektiği anlamına gelir. Örneğin: Betikte “bu işlem” yazıyor. “Bu süreçler” veya “bu süreç” mi olmalı?
İlk satır, kağıdın genişliğinin sadece yarısıdır, ancak tam bir cümle değildir. Metin bir satırın ortasında aniden durduğunda, Santral Anons Sanatçısı bunun cümlenin sonu olduğu sonucuna varır – ve bu şekilde okur. İkinci-son satır “Gerekçelendirilmiş” paragraf biçimlendirmesindedir ve sözcükler arasındaki mesafenin artması onları düzgün şekilde okumayı zorlaştırır.

Kelime işlemcinizde yazım ve dilbilgisi denetimi yaparak, bu sorunların çoğundan kaçınabilirsiniz. Şüphe durumunda, Merriam-Webster gibi bir sözlüğe bakın.

Santral Anons Komutları aşağıdaki gibi görünmelidir:
Örnek Seslendirme Komut Dosyası – Okunabilirlik sorunları çözüldü

Not: Ayrıca, İngilizce komut dosyaları için düzenleme hizmetleri de sunuyorum.

YÖNLENDİRME
Senaryo, Santral Anons Sanatçısınin okumasını istediğiniz tüm kelimeleri içermesine rağmen, onların nasıl okunmasını istediğinize dair hiçbir bilgi sağlamaz. Santral Anons Sanatçısınin senaryoyu düşündüğünüz gibi okumasını sağlamak için, istenen vurguyu, tonu ve duraklamaları belirten bir yön belirtmelisiniz. Santral Anons Sanatçısı, senaryonun yön eksikliği nedeniyle yeniden kaydetmesi gerekiyorsa, kendinizi daha iyi para ödeyerek bulabilirsiniz.

Yeterince, tek bir cümle yasal olarak birçok yolla okunabilir. Örneğin, aşağıdaki cümle derin ısıtmanın uygulandığı yerleri vurgulamaktadır: dermis ve hipodermis, ancak vücudun diğer bölgelerinde değil.

Buna karşılık, aşağıdaki cümle her iki konumun da yalnızca ikisini değil, derin ısıtma aldıklarını vurgulamaktadır.

Her iki cümle de aynı sözcüklerden oluşur; ancak, eklenen vurgu cümlelerin anlamlarını değiştiriyor. Karışıklığı önlemek için, betiğinizdeki sözcükleri bollaştırarak, italikleştirerek veya altını çizerek istenen vurguyu kolayca belirtebilirsiniz.

Ayrıca, senaryoda belirli noktalarda duraklamak için Santral Anons Sanatçısıne ihtiyacınız olabilir. Örneğin, yukarıdaki cümlenin, önce dermi ve sonra hipodermi gösteren bir okun göründüğü bir ekran sunumuna eşlik etmesi amaçlanıyorsa, “dermisten” ve “hipodermiler” den sonra duraklatmak için Santral Anons Sanatçısını tercih edebilirsiniz. Bu durumda, gerekli duraklamayı parantez içinde belirtebilirsiniz.

Son olarak, betiğin belirli bölümlerinin belirli bir tonda okunmasını istiyorsanız, tonu parantez içinde de belirtebilirsiniz.

TEKNİK GEREKSİNİMLER
Bir komut dosyası, projenizdeki bağımsız birimler olan bölümlere ayrılabilir. Örneğin, bir segment sunumdaki bir slayt, eğitimdeki bir adım, bir web sitesindeki bir sekme veya bir telefon sisteminde bir bilgi istemi olabilir. Her bölüme bir dosya adı atanır ve ayrı bir ses dosyası olarak kaydedilir.

Komut dosyanızı segmentlere ayırmanın amacı, projenizi kolayca bir araya getirmenizi sağlamaktır. Örneğin, projenizin birden fazla slayttan oluşan bir sunum olduğunu hayal edin. Sesi görsellerle bir araya getirme zamanı geldiğinde, tanıtım slaytında Ses.Viav dosyasını kullanmanız gerektiğini biliyorsunuzdur.

Ayrıca, önceden hazırlanmış bir videoya seslendirme ekliyorsanız, komut dosyasının her bir bölümü için zaman sınırları olabilir. Örneğin, videonuzun 5 saniyeliğine ekranda görünen şirket logosu ile sona erdiğini ve aynı zamanda, şirket sloganının seslendirilmesini istediğiniz diyelim. Ses yeteneğinin sloganın 5 saniyeden uzun sürmemesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Komut dizisini bölümlere ayırmak, her bölüm için seslendirmenin ne kadar süreceğini kolayca belirlemenizi sağlar, böylece sesin uygun zamanlamayla yeniden kaydedilmesi masrafını önler.

Not: İngilizce santral seslendirme stiline ve içeriğine bağlı olarak genellikle dakikada 130-160 kelimede okunur. Segment başına yeterli saniye ayırdığınızdan emin olun. Komut dosyanızı segmentlere ayırmak zorunlu değildir, ancak uygundur.

ÖZET
Okunabilen, yön veren ve teknik gereksinimleri belirten bir İngilizce sesli komut dosyası hazırlamak, ses yeteneğinin ihtiyaçlarınızı karşılamasına yardımcı olur ve sonuçta size para kazandırır.
Ek sesli komut dosyası örnekleri için, bkz. Örnek Komut Dosyaları. Telefon sistemleri için sesli komut dosyaları oluşturmak için kullanabileceğiniz şablonlar için, bkz. Telefon Komut Dosyası Şablonları. Kaydı başlatmaya hazırsanız, Kayıt Yapmaya Hazır olduğumu görün veya bize ulaşın.

İngilizce Santral Anons Metinleri konusunda bize oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "İngilizce Santral Anons Metinleri" başlıklı yazımızı vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 37 Oy)

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası