seslendirme

Televizyon Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Blog Haberlere Geri Dön
TV Reklam Hazırlama Toplam okuma süresi 4 dakika.

Televizyon Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Televizyon Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Reklamınızı TV’de yayınlamak için basitçe uygulayabileceğiniz bir kaç kolay metodu sizlerle paylaşacağız. Ancak bu televizyonlarda istediğiniz herhangi bir reklamı yayınlayabileceğiniz anlamına gelmez. TV kanallarının üretim kalitesi ve içeriği ile ilgili standartları vardır. Hedef kitlenize uygun etkili bir mesajla kaliteli bir ticari reklam oluşturarak küçük işletmenizin reklamını yapın, ardından uygun TV kanallarından saniye bazında alım yapın. Reklamınızı bir kaç adımdan oluşacak şekilde planlayın ve özellikle ilk adım için zaman ayırın çünkü izleyicilerinizle itibarınız bu adımda kuralacaktır. Hedef kitlenizi etkilemek için bazı sanatsal planlama ve pazarlama planlamasına ihtiyacınız olacak.

TV Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Televizyon Reklam Süreci Nasıl İşler?

Reklamınızda istediğiniz sahnelerin kaba çizimlerini kullanarak birkaç kağıt parçası kullanarak bir storyboard oluşturun. Ne olması gerektiğini netleştirmek için çizimlerin altında notlar yazabilirsiniz. Hikaye tahtanızı, çekmeniz gereken her sahneyi bildiğiniz kadar ayrıntılı hale getirin. Bu kararları gerçek çekimlerde yapmak çok pahalı olabilir. Film şeridi reklamınızın direktörüne gidecek ve film çekmek için gereken her şeyi öğrenecek.

1-) Bir senaryo yazabilir veya bir profesyonel veya bir öğrenci tarafından yazılabilir. Profesyonel senaryo yazarlarını Elance.com gibi web sitelerinde çevrimiçi olarak bulabilir veya yerel bir üniversitede bir senaryo için aday bir yazar için ödeme yapmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Komut, reklamınızda konuşulacak her kelimeyi içermelidir. “Geniş açı çekim” veya “yakın çekim” gibi herhangi bir kamera yönünü de içermelidir.

2-) Reklamınızı çekmek için bir yapım şirketi kiralayın. TV istasyonlarının yayınlarının kalitesini koruduğu için birilerinin deneyimlediğinizden emin olun. Yerel bir üretici, yerel pazarınızın standartlarını ve reklamınızı yayınlamak için kullanmak istediğiniz tüm ulusal pazarları bilecektir. Bazı TV istasyonları sizin için bir ücret karşılığında ticari üretecektir. Bu, ticari istasyonun standartlara uygun olacağını garanti eder.

3-) Reklam süresi satın alın. Televizyon kanalında saniye bazında yayın ücretini ödeyebilir veya bu özelliği sizin için ele alabilmeniz için bir hizmet kiralayabilirsiniz. Birçok bölgede ve hatta ulusal olarak yayın yapmak istiyorsanız, reklam spotunuza yönelik saniue satın almak için bir aracı ile çalışabilir veya TV kanallarına direk kendiniz ulaşarak bu bağlantıyı ilk elden kendiniz kurabilirsiniz. Unutmayın, birkaç TV kanalını bünyesinde barındıran medya grupları size promosyonlar sunabilir ve hatta bazı indirimler sağlayabilir.

TV Reklamı Nasıl Hazırlanır?
TV Reklam Süreci Nasıl İşler?
İster bir özel televizyon kanalı olsun, ister devlet kanalları olsun, günün herhangi bir saatinde çeşitli ürün ve hizmetler için çok sayıda TV reklamı göreceksiniz. Bu basit görünebilir reklamınızı yayınlayın ve müşterilerin mağazanıza, ofisinize veya web sitenize fırtına şeklinde gelmesini bekleyin. Ancak, küçük bir işletme için televizyon reklamcılığı bundan biraz daha karmaşıktır. Reklam süresinin miktarı sınırlıdır, bazı ürünler televizyonda tanıtılamaz ve çocuklara reklam vermek için kısıtlamalar vardır.

TV Reklamının Amacı
Satışlar, herhangi bir boyuttaki işletmeler için çoğu TV reklamcılığının amacıdır. Güçlü bir etki yaratmayı umuyorsunuz, bu yüzden müşteriniz satın almaya hazır olduğunda ürünü hatırlıyor. Bir TV reklamını izleyin ve büyük olasılıkla bir satış adımıyla vurun, ancak her zaman değil. Reklamcılığın diğer amaçları arasında eğitim, kamu hizmeti duyurusu ve şirket tanıtımı bulunmaktadır. Örneğin, işletmeniz bir hayırsever etkinliğe sponsor olabilir ve TV reklamı etkinliği tanıtmaktadır.

Görünürlük ve Zamanlama
Bir reklamın yayınlandığı daha fazla zaman, daha fazla izleyici, ticari ve daha etkili olmalarını onları satın alma konusunda ikna etmede görüyor. Bu, televizyon reklamcılığının nasıl işlediğinin ardındaki teori. Sınırlı bir reklam bütçesine sahip küçük bir işletme olarak, doğru zamanda doğru fiyatı seçmek gerekir. Ancak, zaman sayısı tek önemli faktör değildir. Reklam yayınlandığında da önemlidir. Örneğin, insanlar işyerine hazırlanmak ve çocukları okula bırakmak arasında koparmada sabah erken programlarını izlerler. Eğer ders hizmetleri, ev temizliği veya erteleme servisi sunuyorsanız, o zaman sizin için işe yarayabilir. İlk zamanlarında, birçok izleyici TV setinden atıştırmalık bir şey almak, e-postalarını kontrol etmek veya tuvaleti kullanmak için yola çıkar. Ek olarak, bazı televizyon ekipmanı reklâmları gerçek zamanlı olarak aktarabilir. İnsanlar daha sonra görüntüleme için şovları kaydeder ve daha sonra onları izlerken reklamları atlar.

Görüntüleyenlerin Demografisi
Programın izleyicilerinin demografik özelliklerini, reklamı yapılan ürünün pazarına uygun hale getirmek, TV reklamcılığının başarısı için kritik öneme sahiptir. Örneğin, golf turnuvalarının izleyicileri çoğunlukla erkek, yaşlı ve üst gelirdir. Bu, finansal hizmetler, erkek performans ilaçları ve golf turnuva programlarında görünen lüks otomobil reklamlarından açıkça görülüyor. Diğer örnekler, öğleden sonra hafta boyunca yayınlayan programlardır. Bu reklamlara bakmak, nişın çoğunlukla kadın olduğunu söyler. İşletmeniz için TV reklamcılığı yapmayı düşündüğünüzde, mevcut müşteri tabanınıza bakın ve program görüntüleyenleriyle eşleştirin. Örneğin, salon reklamları bir kadın sunucu ile öğleden sonra talk şovlarına uyacaktır.

Duygusal Etki
Televizyon reklamcılığı izleyiciden duygusal bir tepki üretmeye bağlıdır. TV reklamları, bu duygulardan bir veya daha fazlasını oluşturduğunda en etkilidir. Örneğin, bir sıhhi tesisat hizmeti, televizyon reklamı için sloganını yaratırken mizahı kullanabilirken, yerel bir avukatın ofisi, televizyon reklamlarında korkudan yararlanabilir.

TV Reklam Maliyeti
Sonuç olarak, televizyon reklamı yayınlandığında ister bölgesel ister ulusal bir program olsun, programın ne kadar popüler olduğu ve reklam verenin reklam vermeye ne kadar zaman ayırdığı, reklam yayınlama maliyeti, reklam başarısını etkileyen sebeplerdir. En pahalı reklamlar TV’de ilk kez gösterilen programlar sırasında çalıştırılır ve 30 saniye için 1 milyon dolar kadar bir maliyete de sahip olabilir. Küçük bir işletme olarak, özellikle işletmenizin sınırlı bir coğrafi bölgede üretilmesi durumunda, ulusal programlardan ziyade yerel programların reklamını yapmak daha uygun maliyetlidir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası