seslendirme

Profesyonel Santral Anons Nasıl Hazırlanır?

Blog Haberlere Geri Dön
Profesyonel Santral Anons Toplam okuma süresi 3 dakika.

Profesyonel Santral Anons Nasıl Hazırlanır?

Müşterilerinizin firmanız hakkındaki ilk izlenimi önemlidir. Endüstriniz ne olursa olsun, potansiyel müşteriler, gerçekte neyle ilgilendiğinizin özüne ulaşmak için sizi sürekli olarak boyutlandırmaktadır. Ve bu, iş etkileşimlerine özel değildir. İnsanlar sürekli olarak diğer karakteristiklerine ve davranışlarına göre birbirleriyle ilgili varsayımlarda bulunurlar. Psikologlar bu örtük kişilik kuramı diyorlar ve basitçe söylemek gerekirse, insanların algıladığımız temel özelliklerle bağlantılı olan başka özellikler sergilediğini varsayıyoruz. Örneğin, bir restorandaki sunucunuz boş bir sohbet sohbeti yapmadan siparişiniz boyunca sizi atarsa, arkadaşının arkadaşının ya da özellikle de işinin tadını çıkarmayacağını düşünebilirsiniz. Diğer yandan, eğer bir kişi mutlu bir eğilim sergiliyorsa, onların dost ve sıcak olduklarını varsaymanız daha olasıdır.

Peki tüm bunlar profesyonel santral anons ile ne ilgisi var?
Sosyal medya, bloglar, e-posta pazarlaması ve evet sesli mesaj selamlarıyla işletmeler, bir izlenim yaratmak için birçok fırsata sahiptir. Ancak doğru izlenimi vermek önemlidir. Arayanlar söylediklerinize ve nasıl söylediğinize dair çıkarımlarda bulunacaklar ve her zaman olumlu bir etki yaratma şansınız yok. Potansiyel müşterilerin mesaj bırakmasını istersiniz. İşinizin ilk izlenimini almasını istersiniz. Yani, profesyonel sesli mesaj selamlamalarına ihtiyacınız var. İşte bunları nasıl alıyorsunuz?

BİR YERE YAZARAK BAŞLAYIN!
Sesli mesaj karşılama mesajınızı kaydetmeye hazırsanız, zaten sağlam bir komut dosyanız olmalıdır. Görev bildiriminizi, bazı eğlenceli kişisel bilgilerinizi veya en sevdiğiniz alıntıyı dahil ederseniz, sesli mesajlarınızı kişiselleştirmeyi kişiselleştirmenin işinizi ayırmanın harika bir yoludur. Söyleyeceğiniz şeyleri yazın, ancak kaydettiğiniz gibi okumadan kaçınmayı deneyin ya da robotik bir tonlama ile prova çalmaya başlayabilirsiniz. Sesli mesaj selamlarınızı dinlerken arayanlarınız kişisel olmayan bir kaydı dinlemiş gibi hissetmemelidir. Konuşmaya devam et. Bu konuşma sesini elde etmek için yardıma ihtiyacınız varsa, bu ipuçlarına göz atın.

SANTRAL ANONS MESAJINI KISA VE NET BİR ŞEKİLDE VERİN!
Birisi sesli mesajlarınızı dinliyorsa, sadece mesaj bırakmayı planladıkları içindir. Bunu yapabilmek için 3 dakikalık rambling dinlemelerini sağlayın. Ayrıca, daha kısa selamlara sadık kalırsanız temiz, profesyonel bir okuma sunma olasılığınız daha yüksektir. Daha spesifik bilgi gerekiyorsa, doğrudan arayanları web sitenizde bulabilecekleri yerlere yönlendirin.

SANTRAL ANONSLARINDA GÜLÜMSEYİN!
Arayanlarınızın işletmeniz ve markanız hakkında çıkarımlar yaptığını biliyorsunuz. Sesli mesaj kaydınızın olumlu bir izlenim bırakmasını istiyorsanız, kaydettiğinizde gülümseyin! Araştırmalar, gülümsemenin nasıl konuştuğumuzu etkilediğini ve dinleyicilerin sadece insanların gülümsediğini değil, aynı zamanda sesin tonlamaya dayandığını da belirtti.

ARKA PLANDAKİ GÜRÜLTİLERDEN KURTULUN!
Arka plan gürültüsünün senin için konuşmasına izin verme. Kaydınızdaki ortam gürültüsü, müşterilerinize yanlış mesaj gönderiyor olabilir. Çocuğunuzun uzaktan sesini tartışması, dikkati dağıtan bir çalışma ortamının işareti olabilir. Göz kamaştırıcı gözlükler ve restoran konuşması, işinizi ciddiye almadığınız izlenimini bırakabilir. Sesli mesaj karşılama mesajınızı kaydettiğinizde, kesinti olmadan sessiz bir nokta seçin, böylece mesajınız arayanların duyduğu tek şeydir. Ses vericilerinin olduğu büyük, kavernöz alanlardan kaçınmak da iyidir.

BİR PROFESYONEL GİBİ KAYIT ALIN!
Kaydına basmadan önce birkaç kez selamlayın. Duraklamalarınızı planlayın ve nefes almak için doğal yerleri seçin. Doğrudan telefonunuza kayıt yapıyorsanız, telefonda konuştuğunuz gibi kulağınıza tutmayın. Bu boğuk bir ses üretebilir. En net kayıt için telefonu ağzınızdan birkaç inç uzakta tutun. Bu, bazı deneme ve hata gerektirebilir. Bu yüzden selamlamayı tekrar oynatın ve yeniden kaydınızda gerekli ayarlamaları yapın.

GÜNCELLEMENİZİ YAPIN!
Tebrikler! Arayanlarınızın sevdiği bir profesyonel sesli mesaj selamı kaydettiniz. Onları sevmeye devam etmelerini istiyorsanız, düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Mevsimsel bilgiler eklemek ve mesajınızı değiştirmek, müşterileri ve müşterileri düzenli olarak çağrı yapan işletmeler için özellikle önemli olan karşılamalarınızı taze tutar.

Peki orada var? profesyonel bir sesli mesajlaşma oluşturmak için gereken tüm adımlar. Fakat bunu kendiniz yapmak istemiyorsanız, işi My Prodüksiyon’daki profesyonellere bırakabilirsiniz! Hemen şimdi firmanıza özel profesyonel santral anons ve santral karşılama mesajlarınız için bize ulaşın!

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası