Santral Anons Temsilcileri Nasıl Çalışır?

Blog Haberlere Geri Dön
Santral Anons Temsilcisi Toplam okuma süresi 3 dakika.

Santral Anons Temsilcileri Nasıl Çalışır?

Şirketinizin BT Yardım Masası, iş gücünüze güç veren ve müşterilerinizi destekleyen yüksek oktanlı motordur. Bir şirket olarak en yüksek performansa ulaşmak için, BT Yardım Masası ve santral anons temsilcilerinize olabildiğince hızlı ve etkili bir şekilde sahip olmanız gerekir.

Bununla birlikte, kuruluşunuz ne kadar büyükse, temsilcilerinizin sorgularını zamanında ve tatmin edici bir şekilde çözmesi daha da zorlaşır. Özellikle çok dilli iletişim ihtiyaçları ortaya çıktığında.

Şirketinizin genişlediği daha fazla pazar, BT Yardım Masası ve santral anons temsilcilerinizin yorumlama çözümleri gerektirmesi daha olasıdır. Kuzey Amerika’ya hizmet etseniz bile, yaklaşık 10 çalışma çağındaki yetişkinden biri ya da 19,2 milyon kişi, sınırlı İngilizce yeterliliği olarak kabul edilir.

Kendinize sorun
BT Yardım Masası temsilcileriniz için mevcut en verimli, en güçlü yorumlama çözümünü kullanıyor musunuz?
Müşterileriniz ve işgücünüz ihtiyaç duydukları BT desteğini alıyor mu?
Müşteri Memnuniyeti (CSat) ve İlk Kişi Çözümü (FCR) 1 ölçümleriniz olabildiğince yüksek midir? Sonuçta, FCR’de yüzde bir iyileşme, müşteri memnuniyetinde yüzde bir iyileşme sağladı2.

Eski, Verimsiz BT Yardım Masası Dil Engelleriyle Doping Yapmanın Yolları
Muhtemelen, BT Yardım Masası ve santral anons temsilcileriniz, ajanlarınızın dilini sürekli konuşmayan kullanıcıların isteklerini ele almalıdır. Özellikle de kullanıcılarınız ve iş ortaklarınız global olarak dağıtılıyorsa veya yeni pazarlara genişliyorsanız.

Ancak, en yaygın çözümlerden biri verimsiz, maliyetli bir: yerinde tercümanlardır. İhtiyaçlarınız uzadıkça, daha az uygulanabilir yerinde yorumlama olur.

Yerinde tercümanların mantıklı olabileceği zamanlar vardır. Örneğin, yazılım güncellemelerinin dağıtımı, tahmin edilebilir şekilde yüksek arama hacmini oluşturabilir. Ancak, bu ihtiyaç ortadan kalktığında, yerinde tercümanların maliyetlerini kanıtlamak için nadiren verimli bir şekilde yararlanabiliyorlar.

Bir başka yaygın çözüm ise çok dilli bir personelin işe alınmasıdır. Bu, bazı Fortune 500 şirketleri için uygun kaynaklarla uygulanabilir bir çözümdür, ancak çok dilli bir personelin işe alınması çoğu şirket için her zaman pratik değildir.

Hem BT hem de sektörünüzde bilgili olan çok dilli adaylar aranması zorlu bir iştir. Zaman harcıyor ve sık sık sonuçsuz bir çaba.

Bu iki çözüm yerinde tercümanlar veya çok dilli personel alımı bazı IT Yardım Masaları için çalışabilirler. Ve şirketiniz için çalışabilirler. Ancak, çok dilli BT ihtiyaçlarının büyük çoğunluğu için, müşterilerinizi ve iş ortaklarınızı mutlu ve üretken tutmanın daha akıllı, daha ucuz ve daha verimli bir yolu var.
Telefon Yorumunun Akıllı, İş Geliştirme Gücü

Telefon ve santral anonsları yorumundan (OPI), çoğu BT Yardım Masası temsilcisinin dil engellerini aşmasına yardımcı olmak için ideal bir seçenektir. OPI istek üzerine temin edilebilir, müşterilere anında destek sunarken, devam eden yorumlama ihtiyaçlarına uygun maliyetli bir çözüm sunar.

OPI, vasıflı, eğitimli, talep üzerine tercümanlarla 7/24 bağlantı kurabilmenizi sağlar. Daha da iyisi, bu tercümanlar 70’den fazla dile hizmet verebilir ve endüstri jargonunuzda ve şirketinizin markası konusunda çok iyi eğitimli olurlar.

İşte böyle çalışıyor. Bir BT Yardım Masası ve santral anons temsilcisinin başka bir dili konuşabilen bir kullanıcıyla iletişim kurması gerektiğinde, yalnızca özel, güvenli bir 0800 telefon numarasını ararlar. Daha sonra, şirketinizin ihtiyaçları için özel olarak eğitilmiş bir isteğe bağlı tercümana bağlanırlar. Bu yorumlayıcı, BT Yardım Masası ve santral anons temsilciniz ve arayan arasında kesintisiz iletişim desteği sağlar.

OPI’nin faydaları çoktur. Şirketiniz size yardımcı olabilecek isteğe bağlı, düşük maliyetli bir yorumdan yararlanabilir:

En yüksek verimlilik için çözünürlük sürelerini artırın
CSat ve FCR puanlarını geliştirin
Daha mutlu bir müşteri tabanı oluşturun
İşletmenizin itibarını birden çok pazarda büyütün
İşletmenizi yeni pazarlara genişletin

Bu, Maliyet Etkisini en üst düzeye çıkarırken, geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi yaratabilen bir talep kaynağı olan Şirket telefon santral anonsları üzerinden Yorumlamanın gücüdür.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası