seslendirme

Youtube Kanal Seslendirme Nasıl Yapılır?

Blog Haberlere Geri Dön
Youtube Kanal Seslendirme Toplam okuma süresi 4 dakika.

Youtube Kanal Seslendirme Nasıl Yapılır?

Hem sanatçılara hem de reklam verenlere ses veren YouTube, daha fazla ziyaretçiyi çekmek için kişisel web sitelerinize bağlanabilecek bir demo kanalı ile oluşturacağınız içeriklerle playlist oluşturmak, reklam oluşturmak veya tüm bu bağlantıları kurmak için en etkili platformdur. Özellikle son dönemde online pazarlama çok fazla patladı ve binlerce müşteriye ulaşma kabiliyeti nedeniyle birçok işletme için milyarlarca dolarlık bir sonuç doğurdu.

YouTube’un istatistiklerine bakıldığında, rakamlar şaşırtıcı. İnsanlar bu günlerde YouTube ile pek çok şey yapabilir ve görüntüleyenler için de reklamlara rağmen zengin bir eğlence kaynağı haline geldi. Bu reklamlar, seslendirilme sanatçıları içinde yeni projeler anlamına geliyor. Belki de, 5 rezervasyonu yapılmış projeden 3’ünün YouTube’da bir şirket kanalında yayınlanacağı veya bir reklam olarak yayınlanacak bir son ürünü olacaktır. Bu nedenle herkes, milyarlarca YouTube kullanıcısından kitlelerden pay almaya çalışıyor.

Youtube seslendirme ve dublaj çalışmaları gibi sanatçılar gittikçe, ses ve hatta prodüksiyonda becerilerinizi sergilemenin yollarını arar hale geldi. YouTube üzerinde playlistler ile video barındırma hizmeti, kullanıcıları kişisel web sitelerinize çekmeye ve görünürlüğünüzü artırmaya yardımcı olabileceğinden hiçte kötü bir fikir değildir ve özellikle kurumsal firmalar tarafından etkili bir şekilde kullanıldığında ciddi bir potansiyel müşteri kanalı halini almaktadır.

Youtube Kanalı Seslendirme Nasıl Yapılır?


YouTube bu günlerde son derece popüler. Birçok kişi YouTube’u televizyon başında geçirdikleri veya izlediklerinden zamana kıyasla daha fazla izliyor. Youtube video paylaşım sitesini kullanan çok fazla kişi ile, seslendirme ve prodüksiyona dayalı işlerinizi tanıtmak için kullanmaya başlamanız gerekip gerekmediğini merak etmiş olabilirsiniz. Youtube kanalı seslendirme sanıldığının aksine zor bir iş değildir, bir mikrofon yardımıyla yada üstün yeteneklere sahip bir kamera ve bu kameranın mikrofonu yardımıyla sizde kolaylıkla youtube kanalında seslendirme yapabilirsiniz. Son dönem içerisinde Youtuberların en çok tercih ettiği mikrofon markalarından biri olan Rode NT USB bu konuda fazla maliyete sahip olmaması bütünleşik ses kartı ve tripod ayak yapısı ile yüksek kalitede ses kaydı alabilmektedir. Eğer bu işe sıfırdan başlayacaksanız Rode’un sizlere bahsettiğimiz NT USB isimli mikrofonunu mutlaka denemelisiniz.

Youtube Kanalından Nasıl Paza Kazanılır?


YouTube, firmalar için özellikle sesli uyarılar ve bir ürünün tanıtımı için mükemmel bir pazarlama aracıdır. Milyonlarca insan sadece video paylaşımı yapılan bir sitede video izliyor ve genellikle onları basit bir Google aramasıyla buluyor. Google’ın YouTube’a sahip olmasından dolayı, özellikle sesli arama endüstrisinde YouTube’dan çok fazla yararlanıp, içerik üretme noktasında kazanma olasılığınız yüksektir. Youtube Kanalından para kazanmak için, öncelikle istikrarlı bir şekilde günde en az 1 video paylaşımı ile 1. yılın sonundan itibaren yavaş yavaş kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube kanalları içerisinde, eğlence, eğitim, kültür ve sanat, meydan okuma, müzik, oyun, mizah, şaka, nasıl yapılır vb gibi kategorilerde açacağınız bir kanal ile kısa sürede kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu nedenle, Youtube kanalınız üzerinde, kaliteli bir Youtube kanal seslendirme işi ile ve doğru pazarlama teknikleri ile YouTube’u kullanıp kısa sürede birazda şans faktörünün etkisi ile ciddi kazançlar sağlamak mümkün.

YouTube'da bir Seslendirme İşi Nasıl Pazarlanır?


Her bir YouTube videosunun bir konusu olmalıdır. Görüntüleyenlerinize söylemek istediğiniz bir şey bulmalısınız. Bilgilendirici ve hafifçe eğlenceli olmalı. Başka bir deyişle, yeteneklerinizi kitlenizi meşgul etmek için bir seslendirme olarak kullanmak istersiniz.

YouTube videolarını kapsamak istediğiniz konuların bir listesini bulun. Örneğin, deneyimlerinizi paylaşmakla ilgileniyorsanız, görüntüleyenlere sektöre nasıl başladığınızı ve şu ana kadar neler yaptığınızı anlatmalısınız. Kendi becerilerinden bazı örnekler vermeyi bile isteyebilirsiniz.

Stüdyonun bir turunu yapmak isteyebilirsiniz. Görüntüleyenlere ne kullandığınızı ve nasıl kullandığınızı gösterebilirsiniz. Hatta yeteneklerinizi göstermek için bazı ekipmanı kullanmak isteyebilirsiniz.

Şimdiye kadar bu makaleden derlediğiniz gibi, YouTube’u bir demo veya bir çeşit özgeçmiş olarak kullanmak istiyorsunuz. Görüntüleyenlerle bildiklerini paylaşarak, adınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Harika olan şey, YouTube videolarının paylaşılması kolay olmasıdır, bu sayede kullanıcılar başkalarını bir bağlantıyı paylaşarak kolayca bilgi ve becerilerini gösterebilir.

Youtube Seslendirme

Youtube Seslendirme İşine Nasıl Başlanır?

YouTube’a başlamak ve bir Youtuber olmak için ilk adım sadece dakikalar alıyor. Google hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Bir kez videolarınız için bir kanal oluşturabilirsiniz. Bir kapak fotoğrafı ve bir profil resmi yüklemeniz gerekir. Bunlar profesyonel olmalı, çünkü onlar sizin ve voiceover işinizin temsili olacaktır.

Tasarım tamamlandıktan sonra videoları oluşturmaya devam edebilirsiniz. Videoları yapmak için herhangi bir kayıt cihazını kullanabilirsiniz. Birçok insan akıllı telefonlarını veya tabletlerini kullanır, ancak bir video kaydedici veya başka bir profesyonel video cihazı da kullanabilirsiniz. Düzenleme konusunda yetenekli iseniz, bir programa yatırım yapmayı düşünebilir veya yalnızca teknoloji konusunda bilginiz yoksa, YouTube’un kullanabileceği düzenleme özelliklerini kullanabilirsiniz.

Videonuz tamamlandığında, tek yapmanız gereken yüklemek. Ayarların herkese açık olduğundan emin olun, böylece herkes tarafından aranabilir ve görünür hale getirilebilir.

Yeni videoları düzenli olarak yayınlayın, çünkü sahip olduğunuzdan daha fazla görünürlük, daha fazla fırsata neden olabilir. Yakında, seslendirme işinizin hayal gücünüzün ötesinde büyüdüğünü görebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası