seslendirme

Ses Demosu Nasıl Hazırlanır?

Blog Haberlere Geri Dön
Toplam okuma süresi 3 dakika.

Ses Demosu Nasıl Hazırlanır?

Çok sayıda ders aldınız, seslendirme ajansları ile artık buluşmaya hazırsınız. Belki bu tür bir kaç görüşme yaptınız ve aslında beklediğiniz gibi gitmedi. Bu görüşmeleriniz, zeminin sorulara açık olması ve bir kişinin demolarla ilgili korkunç bir soru sorması ve sonrasında birazda tecrübesizliğin etkisi ile başarısızlıkla sonuçlanan bir girişim ama bu asla başarısızlık olamaz buna tecrübe demek daha doğru olacaktır. Soruyu sorduktan sonra, farklı insanlardan gelen birbiriyle çelişen cevapların süvarileri gelecek. Bu onların suçu değil, çok istiflenmiş bir soru. İnsanların hedeflerini bilmek zorundasınız, bütçelerini bilmek zorundasınız ve yeteneklerini bilmek zorundasınız. Öyleyse… Ses demosu nasıl hazırlanır? gelin birlikte inceleyelim.

Ses demosu, seslendirme sanatçılarının son kullanıcı diye tabir edilen müşterilerine, reklam ve seslendirme ajanslarına, reklam veren firmalara ses renginin teşhiri amacıyla hazırladıkları, seslendirme sanatçısının sesi ile neler yapabildiğini gösteren küçük kayıtlardır. Ses demosu, wav, mp3, ogg veya video formatlarında olabilir, son dönemde bir çok seslendirme sanatçısı, ses demoları için soundcloud’ı tercih ederken video demoları için youtube’u kullanıyor ve bu platformları ortak buluşma noktası olarak seçiyorlar.

Ses Demosu Nasıl Hazırlanır?Bir büyükşehir bölgesinde bir seslendirme ajansı almaya çalışmayı planlıyorsanız, bir seslendirme demosunun olması önemlidir. Demolar göstermek zorunda olduğunuz tek arama kartıdır, bu yüzden profesyonelce üretilirse yardımcı olur. Demolar aynı zamanda bir ağ güçlendiricisidir, çünkü o metropol alandaki kayıt stüdyolarıyla eğitim veriyor ve çalışıyorsunuz. Profesyonel olarak üretilen bir demo, aracı ve müşterilere hangi işler için seçmeniz gerektiğine dair bir fikir vermek için birkaç farklı stil sergileyecektir. Öyleyse, bir demodaki bu büyük değişiklik yığınını harcamayı planlıyorsanız. Bir seslendirme ajansı için çekim yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, bir stüdyoda veya seslendirme ajansı alanında bilinen bir yapım yönetmeniyle yaptığınızdan emin olun. Seslendirme demosu hazırlamak için en kolay yol, bir demo yapımcısı ile işe başlamak eğer bunun için bir bütçe ayıtmak istemezseniz bireysel olarak da bir demo üzerinden de örnek kayıtlar çıkartabilirsiniz. Bu şekilde casting direktörü size kefil olur ve size bir giriş yapabilir. Bu kategorideki seslendirme sanatçılarının bir ev stüdyosu oluşturması ve diğer stüdyolarda kayıt yapması gerekmemektedir. Bu nedenle, bu durumda, demolar önemlidir.

Öte yandan, eğer benzersiz ve çok özel bir sesiniz varsa, bir yabancı dil biliyorsanız ya da herkesin aradığı pürüzlü elmassanız, o zaman bir sınıf veya temsilci aracılığıyla aracılar ve oyuncu yönetmenleriyle temasa geçin ve selamlamak. Yapman gerektiğini düşündüklerini ölç. Bazıları sizi anında imzalayabilir. Bazıları sizden ayrılmalarını ve seçmelere girmenizi isteyebilir. Bazıları bir demo hazırlamanızı önerebilir. Bazıları daha fazla ders almanızı önerebilir. Size doğrudan iş bulamayacak birinden tavsiye almayın. Birlikte çalışmak istediğiniz kişilerin önüne geçin ve bir daha ne yapmamızı önerdiklerini sorun.

Seslendirme Ajansı 2019Bir ev stüdyosu kurmayı planlıyorsanız, bir demoya binlerce dolar harcamak zaman ve paranızın en iyi kullanımı olmayabilir. Orta menzilli bir mikrofona ve stüdyo kurulumuna yatırım yapmak, vo pazarına doğrudan erişmenizi sağlayacaktır. Seçmelere hemen başlayabilirsiniz. Ürettiğiniz işlerden bir demoyu birlikte kesmeyi bile düşünebilirsiniz. Sesli kitaplar, e-learning, açıklayıcı video sesli mesajlar ve sesli postalar gibi kategoriler için kendi niş demo bile oluşturabilirsiniz. İyileştikçe, mikrofonunuz değiştirilirken ve para kazandıkça gösterilerinizi yinelemeniz gerektiğinin farkına varın. Demolarınız, stüdyonuzun ne üretebileceğinin bir temsilidir. Milyon dolarlık bir stüdyoda üretilen bir demo kullanarak işe alınırsanız, dolabınızda üretilen bitmiş bir ürünü verirseniz şikayet edebilirler. Bu nedenle, eğer ev stüdyosu rotasına gidecekseniz, profesyonelce bir demo üretmenin anlamı yoktur.

Peki bir demo ne kadar önemli? Evet ses demoları, bu işten para kazanmak isteyen profesyoneller ve seslendirme ajansı arayanlar için oldukça önemli. Ev stüdyosu girişimcileri için, çok değil. İşe yaramaz bir demo için binlerce dolar harcamak istemezsiniz. Ne aldığınızı, neden aldığınızı ve ne elde edeceğinizi bilin.

Ses Demosu Nasıl Hazırlanır? konusunda bize oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Demosu Nasıl Hazırlanır?" başlıklı yazımızı vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 592 Oy)

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası