Seslendirme Ajansı & Seslendirme Stüdyosu

Blog Haberlere Geri Dön
My Produksiyon Seslendirme Ajansı 2018 Toplam okuma süresi 6 dakika.

Seslendirme Ajansı & Seslendirme Stüdyosu

Şimdi, her şeyin seçim ile ilgili olduğu sulara giriyoruz, bu nedenle ana hedef reddedilmemek üzerine kurulu olmalıdır. Seslendirme Ajansları çok seçicidir, ancak daha önce söylediğimiz gibi, her iş için bir ses ve her ses için bir iş vardır.

Seslendirme ajansları, Endüstrinin sesini oluşturan ve krallığın anahtarını elinde tutan bireyler olarak sıkça görülen bu kategorideki insanlar, pazarlık yapanlar ve yetenek geliştiricilerdir.
Bir ajanı bulmak ve bulmak genellikle demo üzerinden ses çıkardıktan sonra ve birliğe katılmadan önce bir seslendirme sanatçısının yapılacaklar listesindedir.

Bir aracıya sahip olmak, ses oyunculuk kariyerinin bazı yönlerini basitleştirir, ancak bir kişi tarafından sözleşmeli olmak kolay bir işlem değildir ve çok yetenekli birçok insanın çeşitli nedenlerle temsili yoktur. Ses yetenekleri temsil eden temsilciler ve ses yeteneklerini temsil eden kurumlar, genellikle diğer yüksek profilli şehirlerin yanı sıra, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi iş sesleri için ses yatakları olarak bilinen şehirlerde bulunur. İstanbul, Ankara ve İzmir fırsatlarla dolu ve kazançlı ses çalışmalarına iyi bağlı olarak algılanırken, bir temsilci tarafından temsil edilmenin söz konusu olduğu dikkate alınacak başka pazarlar da var.

Seslendirme Ajansı
Yukarıda belirtildiği gibi bazı acenteler büyük pazarlarda çalışmayı tercih ediyor. Diğerleri, tercihlerine ve iş hedeflerine bağlı olarak yetenekleri eyalet tarafından bölgesel veya hatta yerel olarak temsil edebilir. Özellikle seslendirme sanatçılarıni temsil eden, yetenekleri listesinde seslendirme sanatçıları olan bazı aktörler, modeller, şarkıcılar ve diğer sanatçılar içeren Seslendirme Ajansları var. Şimdi, bir seslendirme aracısını nasıl kullanacağına dair somunu kırıyor.

Seslendirme Ajansları İletişim

Birçok temsilci postayla iletişim kurmayı tercih eder (evet, postaneye yönlendirilen postalar) ve günlük olarak aldıkları uygulamaların hacmi nedeniyle genellikle e-posta veya telefonla erişilemez. Bunu yapmadan önce seslendirme ajansı ile nasıl iletişim kurulmasını tercih ettiğini araştırın. Bazıları, paketinizi göndermeden önce kendilerine bir şey gönderip gönderemeyeceğinizi soran kısa bir mektup almayı takdir ediyor. Eğer kadroları için yeni yetenekler almak istiyorlarsa, paketinizi göndermeniz için talimatlar veya bir adım atıyorlar. Bir ilişki kurmaya çalışırken acenteye ve çalışanlarına nezaket göstermek büyük bir fark yaratır.

Devam ederseniz, sesini yeteneklerinize göre yükselten bir paket gönderebilirsiniz.
Çoğu temsilci sizden kısa bir kapak mektubu, referanslarla devam etme, güncellenmiş bir kafa atışı (kafa atışları bazı Seslendirme Stüdyosu tarafından talep edilir ve diğerleri tarafından özellikle talep edilmez) ve demo ile ilgili sesin CD kopyasını içeren bir paket almayı bekler. Bazıları diğerlerinden öne çıkan paketleri almaktan hoşlanırken, diğerleri de paketlemeyle çok fazla ilgilenmiyor.

Ambalajınızın profesyonel göründüğünden ve doğru şekilde adreslendiğinden emin olun. Paketi alan kişi aracı olabilir veya olmayabilir, bu nedenle gönderdiğiniz şeyin bir sekreter veya diğer personelin acenteye geçerken rahat hissettiği bir paket olduğundan emin olun. Paket parçalanmış, kötü bir şekilde etiketlenmiş veya yanlış adreslenmiş görünüyorsa, profesyonel olmadıklarını görebilir ve patronlarını bir süre kurtarmak için dışarı fırlatabilir; en azından bu nasıl görebiliyor.

Paketinizin aracıya ulaştığını varsayarsak, yoğun bir aracının demosunun yalnızca 5 ila 10 saniyesini dinlemek için zamana sahip olacağı varsayılır, bu nedenle odada olmayacağınız için en iyi materyaliniz olsaydı Onlara “2 no’lu parçaya atla” deyin. Bazıları zamanlarına göre daha cömertler, ancak bu Seslendirme Ajansları az ve uzak. Hatırlanması gereken bir şey, sesinizin belirli bir ajanın veya ajansın aradığı şey olmadığı için kimsenin sizi işe almak istemediği anlamına gelmez. Her şey seçim ile ilgilidir, reddetme değil.

Eğer amacınız daha hızlı bir şekilde seslendirme ajansı başvurusu yapmak ise o halde bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz  https://www.myproduksiyon.com/seslendirme-yapmak-istiyorum/

Sonuç, acenteden olumlu bir tepki alması durumunda, bir süre için ajansla imzalanacak bir arama ve potansiyel olarak bir teklif veya sözleşme anlaşması alabilirsiniz. Şimdi, olayların çamur kadar net olduğu yer burası. Acentelerden yapılan sözleşmeler, genellikle yasal terminolojinin ve imzanızı bırakabileceğiniz birçok yerin bir karışımıdır. Sözleşmelerin meslekten olmayan şartlarda yazılı olarak yapılması veya açıklayıcı olması gerekmediğinden, kafa karıştırıcı olabilir.

Seslendirme Ajansları Listesi

Ses yetenek avcıları da olarak bilinen Seslendirme Ajansları, ne yaptıkları, nasıl bulacakları, bir yaklaşımı ve bir sözleşme teklif edilirse ne olacağı hakkında daha fazla bilgi edinin. İstanbul Seslendirme Ajansları, Ankara Seslendirme Ajansları ve İzmir Seslendirme Ajansları diye google’da bu işi yaptığını iddia eden bir çok yazı ve websitesine rast gelmişsinizdir. Peki doğru seslendirme ajansı yada şimdilerde yeni yeni türeyen seslendirme stüdyosu nasıl seçilir?

İstanbul Seslendirme AjansıBir temsilci ile imzalarken neye ihtiyaç duyduğunuzu anlamanız çok önemlidir, aksi halde şu anda serbest çalışan bir seslendirme sanatçısı olarak şu anda zevk aldığınız özgürlüklerin bir kısmını “imzalayabilirsiniz”. Seslendirme ajansların büyük çoğunluğunun standart işletme politikalarına sahip olmasına rağmen, ajans kodunun söz konusu olduğu yerlerde farklılıklar olduğunu ortaya koymaktadır. Bazı seslendirme ve dublaj ajansları hala onlarca yıl önce geleneksel ajansların belirlediği kurallara uyuyor, bazıları ise bugün yeni ses ortamına adapte olan daha ilerici prosedürleri benimsemiş ve sonuç olarak eski “standart işletme prosedürleri” yenik düşen bir ses yeteneği ajansı.

Tipik bir üst düzey piyasa sendika ajansı sözleşmesi sözleşmesi, 3 yıllık bir pencere için bir yetenek vermek üzere kazan kaplıdır. İmzalandığında, bu, bir acentanın (yasal olarak), bu 3 yıllık pencerede yeteneklerini ve kazandıklarını başka bir kuruma bırakıp almasını engelleyebilir. Oluşabilecek aşırı durumlar dışında, yetenek, ancak 90 günlük bir süre içinde SAG tarafından belirlenen asgari miktarı yapmamışlarsa bu anlaşmadan kurtulabilir (bununla ilgili detaylar SAG ile iletişime geçilerek elde edilebilir).

Bir vekil, vekalet sözleşmesi altında olsa bile vekilin istediği zaman “yetenek bırakabilir”. Bununla birlikte, böyle bir sözleşme yapıldığında, bir yeteneğin bu sözleşme üzerinde yapma yetkisi olan her türlü seçenek vardır. Örneğin, yetenek oraya kırmızı bir kalemle girebilir ve bu “3 yıl” meselesini geçebilir ve bunun yerine “1 yıl” yazabilir ve bu değişikliğin ilk başlangıcı olabilir.

Eğer sözleşme “bu yetenek sadece bizimle ve başka hiç kimseyle çalışmayı kabul etmiyorsa” diyorsa, yetenek oraya girebilir ve “kırmızı çizgi” kurabilir ve bu cepheye işletme sözleşmesi olarak kurmak istediklerini yeniden yazabilir. seslendirme sanatçısının, seslendirme ajansına bu özel değişiklikleri ve tweaks’ı istediklerini söylemesi gerekir ve bunun, yeteneği sözleşmeye koyma isteğini iptal edip etmeyeceğine karar vermek, etkene bağlıdır.

Bir Kahve Kadar Etkili Ajans

My Prodüksiyon Seslendirme AjansıBu yazıyı hazırlarken elbette sıcak bir kahve (My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı logolu yeni kupalarımızla) iyi gidiyor. Bir yetenek yeteneğinin bu durumdaki gücü, onlarla birlikte kuruma getirdikleri için ne kadar para oldukları, olabileceği veya algılanabileceğine dayanır. Her zaman, bir sözleşmeyi eve götürmek ve hatta ismimizi imzaladığımız yasal sözleşmelerin anlaşılmasından sorumlu olduğumuzdan, onlarla birlikte inceleme için bir Eğlence Avukatı’ndan geçirme yeteneğini teşvik ettim. Kendin Yap iş modellerinin gittikçe büyüyen peyzajında, yarattığınız yasal olarak bağlayıcı sözleşmeleri anlamak daha da önemli hale geliyor.

Bununla birlikte, eğer bir yetenek sahnede çok yeniyse ve uygun bir kurumdan sözleşme sözleşmesi teklifini aldığı için nesnel olarak şanslıysa, o zaman daha bakımlı göründüğü takdirde, mümkün olduğunca zarif ve uyumlu olduğunu düşünebilirler. yeni bir ilişkinin cephesi kazançlarından (ya da yokluğundan) daha değerlidir.

Bu günlerde işlerin genel olarak nasıl ele alındığına dair “gevşek boğmaca” faktörüne geri dönelim: Bir aracının bu günlerde bir yetenekle ilgiyi – meşru ve ciddiyetle ilgi göstermesi nadir değildir ve yine de bu yeteneği bir sözleşme teklif etmiyor. Bu yeteneğe tavsiyem? Kimin umrunda. Bu konuda acente basmayın. Bir anlamda “satın almadan önce deniyorlar” ve yetenek, aracıdan fırsatlar elde ettiği sürece, onları bağlayıcı bir anlaşma için canlandırmak için hiçbir sebep yok.

Elbette, bir acentanın sizi çok fazla istediği bir sözleşmeyle “evlenmek” istediklerini bilmek, kişisel ve duygusal düzeyde güzel. Ancak yetenek, vekilin güvertede ve/veya para kazanma fırsatlarından faydalandığı sürece, bir kağıda aşklarının kanıtı ihtiyacını azaltmaya devam eder “çıkmaya” devam edin ve para kazanın.
My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı olarak kesinlike söylemeliyiz ki, bu sağlam bir tavsiye!

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası