seslendirme

Seslendirme Ücretleri Ne Kadar?

Blog Haberlere Geri Dön
Seslendirme Ücretleri Ne Kadar? Toplam okuma süresi 3 dakika.

Seslendirme Ücretleri Ne Kadar?

Günümüzde artık internet sayesinde profesyonel serbest pazarda sınırsız sayıda iş gönderip dilediğiniz kadar alım yapabilirsiniz, üstelik bunu yaparken bütçenize en uygun olan ücreti sizi zorlamayacak olanları seçme şansınızda vardır. Nitelikli seslendirme sanatçılarını projenize yönelik seçmelere davet ediyor ve yalnızca işe alımda (çalışma öncesinde) ödeme yaparsınız. Yaptığınız işten memnun kalana kadar yapılan tüm seslendirme çalışmaları sınırsız revize garantisi altında bulunmaktadır.

Seslendirme Ücreti Nedir?

Seslendirme ücreti, bütçeniz ve seslendirme projeniz doğrultısında ve seslendirme (dublaj) çalışmasını yapacak olan seslendirme sanatçısı verilen ücrete denilmektedir. Bu ücret, seslendirme çalışmasının tamamı için tek seferlik yapılacak olan ödemeye yani seslendirme sanatçısının alacağı toplam ücrettir.

Seslendirme Ücretleri Ne Kadar? 2018 Yılı Ücret Listesi

Seslendirme Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

Seslendirme çalışmalarının yayınlanacağı mecraya bağlı olarak, ödenecek olan seslendirme ücreti de değişiklik göstermektedir. Örneğin: Bir yerel televizyon reklamı ile bir ulusal televizyon reklamının bütçesi aynı değildir ve yine bir diğer değişken olan seslendirmen kaşe ücreti bu iki mecra için de farklılık göstermektedir.

Aşağıdaki tablo üzerinden 2018 yılı uluslarası, seslendirme sanatçısı kaşe fiyatlarını görebilirsiniz. Uluslarası fiyat listesi Amerikan Dolar kuru üzerinden, Türk Lirasına çevrilmiştir ve tablolalama güncellenmiştir.

Seslendirme Ücretleri

SÜRE KELİME SAYISI (WPM)
BÜTÇE (TL)
0 – 5 dakika
750 ve daha az
500TL
5 – 15 dakika 750 – 2250
1250TL
15 – 30 dakika 2250 – 4500
2500TL
30 – 40 dakika 4500 – 6000
3750TL
40 – 60 dakika 6000 – 9000
5000TL
60+ dakika 9000+ 5000TL + (TEKLİF)

 

Genelde düz okuma çalışmalarında örneğin; televizyon reklam filmleri, kurumsal tanıtım filmleri, radyo reklam spotları, radyo jingle ve dj jingle servisi, kapalı devre radyo, mağaza radyo, mağaza anons ve kesintisiz müzik yayıncılık sistemleri, ıvr seslendirme, santral anons ve santral seslendirme gibi çalışmalarında uluslararası seslendirme ücretleri yada bilinen ismi ile kaşe fiyatları yukarıdaki liste baz alınmaktadır.

Konuyu biraz daha genişletecek olursak gelin şimdi de, televizyon, radyo, internet gibi mecralarda seslendirmenlerin kazancı dünyada nasıl belirleniyor? Seslendirme sanatçıları kendi ülkelerinde ne kadar para kazanıyorlar? Televizyon reklamları ile başlayalım, 30sn’ye uzunluğunda yerel, bölgesel ve ulusal reklam seslendirme çalışması sonucu bir seslendirme sanatçısı en düşük şartlarda aşağıdaki kadar bir kazanca sahip olmalıdır.

Seslendirme Ücretleri 2018

TV Reklam Seslendirme Ücretleri

SÜRE SÜRE
BÜTÇE (TL)
Yerel
30sn
500TL
Bölgesel 30sn
750TL
Ulusal 30sn
1500TL

 

TV Reklam piyasasında fiyatlar bu şekilde, fakat buradan şu sonuç çıkmasın! Hepimizin kulağına bir yerlerden aşina olan sesler, sürekli reklamlarda duyduğumuz, televizyon dünyasından popüler bir dizi oyuncusu, yarışma programı sunucusu gibi… popülerlikleri doğrultusunda daha yüksek rakamlarla çalışmaktadırlar.

Burada size sunduğumuz tablolamadaki rakamlar taban fiyatlandırmayı sizlere sunmaktadır. Özellikle 90’lı yıllarda ülkemizde büyük ses getiren özel radyolar, eski popülaritesinde olmasa da hala etkili bir iletişim aracı özellikle marka bilincini akıllara kazımak için en etkili yol ve hazırsanız gelin şimdi de radyo reklam seslendirme ücretlerini görelim.

Radyo Reklam Seslendirme Ücretleri

SÜRE SÜRE
BÜTÇE (TL)
Yerel
30sn
200TL
Bölgesel 30sn
500TL
Ulusal 30sn
1000TL

 

Evet radyo reklam seslendirme ücretleri de bu şekildeydi. Umarız hepiniz için faydalı bir yazı olmuştur, eğer Radyo yada TV reklam yayınlatmak gibi bir planınız varsa bu işi planlamaya size sunduğumuz bu bilgilerle artık başlayabilirsiniz ancak unutmayın tercih edeceğiniz seslendirme sanatçısı ne kadar popüler ise cebinizden çıkacak ücret o kadar artacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası