seslendirme

Jingle Reklam Hazırlamanın Püf Noktaları

Blog Haberlere Geri Dön
Jingle Reklam Seslendirme Hazırlama Toplam okuma süresi 3 dakika.

Jingle Reklam Hazırlamanın Püf Noktaları

Jingle Reklam Hazırlamanın Püf Noktaları

Reklam jingle’ları, işletmelerin bir markayı unutulmaz, eğlenceli bir şekilde oluşturmak için kullandıkları müzikal tekniklerdir. Bir jingle, bir şirket veya ürün hakkında müzik ve şarkı sözleriyle bilgi aktarır. Küçük işletmeler, melodileri oluşturmak için jingle yazarlarını işe alır ya da yaratıcı ekip üyelerinden bir jingle üretmelerini ister. İşletmenizle tüketicilerinizi satmak veya satmak isteyen bir ürününüz varsa, tüm şirket reklamlarınız için iyi ve akılda kalıcı bir jingle yazmayı öğrenin. Bu işlem haftalar veya aylar sürebilir, bu nedenle belirli bir son tarih için bir jingle yazmak istiyorsanız önceden planlayın.

Etkin bir jingle, en iyi reklam stratejilerinden biridir. Melodilerin akılda kalan çizgilere ve kolayca hatırlanabilir oldukları bilimsel olarakta ispatlanmıştır. İnsanları bu melodiler canlandırır, birbirleriyle paylaşır ve bir zamanlar, bu ezgiler viral olurlar ve kitlelerle popüler hale gelirler, bu da ürettikleri ürünlerin ilk ağızdan jingle reklam yolu ile duyma alışkanlığına yol açar. Böylece, akılda kalıcı bir jingle iyi bir müşteri tabanı oluşturmanıza yardımcı olur.

Kafiye, melodi, sözcüklerin bir set modeli veya tekrarlanan ifadeler gibi unsurlardan dolayı, bir jingle kolayca hatırlanabilir. Sınavlar sırasında bunları kolayca hatırlayabilmemiz için düz cümlelere ezber vermedik mi? Bazılarımız cevapları toplamak için kullandığımız yöntem değil mi? Aynı prensip jingle için de geçerlidir. Bu, lirik kelimelere iyi bir hatırlatma vermekle ilgilidir, böylece hatırlanması kolay hale gelir. Açıkçası, akıl almaz ve etkileyici sözcüklere sahip olmak çok yardımcı olur.

Bir jingle yapımcısı olarak, bunun farkında olmalı ve temel bir ritim duygusuna sahip olmalısınız. Birlikte gidebilecekleri iyi bir kelime bulmak için iyi yazabilmeli, bir melodi vermeli ve jingle’ın hakkında olduğu ürün / hizmeti en iyi şekilde tanımlayabilmelisiniz. Akılda kalıcı jingle yapmak gerçekten de ürününüzün reklamını yapmanın akıllı bir yoludur. Ve eğer jingle bu yumruğa sahipse, insanların onu sevmeyi sevdiklerini bilecek olursunuz.

Radyo TV Jingle Reklam

Jingle Reklam Nasıl Hazırlanır?

1-) Jingle’ın ne kadar zamana ihtiyacı olduğunu belirleyin. Küçük işletmenizin kullanacağı reklam alanlarını düşünün. Örneğin, 30 saniyelik jingle veya tam dakika süren bir jingle ihtiyacınız olabilir. Jingle’ların ağza dolanan bir ritmi olmalı, içerisinde markanın adı geçmeli ve akla kesinlikle başka bir melodiyi getirmemeli.

2-) Hedef kitlenizin en çok tanımlayacağı bir müzik türü seçin. Örneğin, müzik enstrümanları satıyorsanız, hedef kitle muhtemelen senfonik tarzda müziğe sahiptir. Eğer satıyorsanız, ülke ve batı gibi bir tür seçin.

3-) Jingle reklam için bir çekirdek mesaj veya akılda kalıcı bir cümle yazın. Örneğin, “Seda’nın kekleri beni güldürüyor” veya “Bu ayakkabı Ahmet’in ayakkabılarından daha sıcak değil!” Çekirdek mesajını (reklam içeriği) olabildiğince kısa tutun, bu şekilde kullanarak hazırladığınız jingle kabul edilebilir ve hatırlanması kolay bir hal alır.

4-) Mesajı, ana mesajı ve seçtiğiniz türü kullanarak müzik olarak ayarlayın. Kısa bir müzikal giriş yapın ve bitirin, gerçek mesajı merkeze yerleştirin. Jingle’ın doğru uzunlukta olduğunu doğrulamak için kendinize zaman ayırın.

5-) Jingle’ı, siz ve yaratıcı ekibiniz sunmak için iyi bir jingle olana kadar pratik yapın ve düzenleyin. Jingle kaydedin ve jingle oynamak için reklam hava zamanı ara.

Sonuç olarak jingle markanızı, verdiğiniz hizmeti veya markanızı, milyonların duymasına kolaylıkla tanımasına giden en kestirme yol etkili reklam araçlarını doğru kullanmaktan geçer. Bahsettiğimiz bu etkili reklam araçları içerisinde hiç kuşku yok ki en akılda kalıcı yapıya sahip olan reklam türü Jingle Reklam veya Şarkılı Reklam‘dır.

Jingle Reklam Örnekleri

My Prodüksiyon Jingle Reklam Örnekleri

Bulanamadı!

Jingle Seslendirme

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası