seslendirme

Jingle Stüdyosu ve Şarkılı Reklam Fiyatları

Blog Haberlere Geri Dön
Jingle Studyosu Jingle Reklam Toplam okuma süresi 3 dakika.

Jingle Stüdyosu ve Şarkılı Reklam Fiyatları

Bir şarkıcı ve jingle şarkıcısı olarak çalışmak için bir demoya ihtiyacınız vardır. İlk karar sizin için hangi demonun uygun olduğunu seçmektir. Bu karar, aldığınız işin türünü belirleyeceğinden, önemli bir karardır. En çok kullanılan iki şarkı demosu türü:

Jingle Demo
Jingle (bluesy, jazzy, tribal, house, up-tempo, down-tempo, vb.) Çeşitlerini göstererek jingle çalışması (reklam şarkıları) üzerinde ses elde etmenizi sağlar

Vokal Demosu
Bu demo, şarkı söyleme stillerini (rock, pop, opera, jingle, jazzy, vb.) Göstererek şarkı söyleme (radyo müzik, canlı konser, jingle, şarkı söyleme, telgraf vb.) Türlerini elde etmenizi sağlar.)

Jingle’lar şarkı söyleme endüstrisinin sadece bir parçası olduğu için, birçok şarkıcı vokal demolarla devam ediyor. Bu, jingle çalışmalarının yanı sıra diğer şarkı söyleme çalışmalarını elde etmelerini sağlar. Ancak, SADECE jingle çalışması istiyorsanız, bir “jingle only” demosuna sahip olmak bir jingle şarkıcısı işe almak isteyen bir döküm profesyoneline daha cazip gelebilir.

Her iki demo da sahip olduğunuz kadar çeşitlilik göstermelidir (unutmayın daha fazla çeşitlilik gösterir, daha fazla iş elde edebilirsiniz). Ancak, sadece iyi şarkı söyleyeceğiniz ses stillerini gösterdiğinizden emin olun. Demolarınızdaki tek kötü nokta, bir döküm profesyonelini gerçekten “kapatabilir”.

Demo, 1.5 dakikadan uzun olmamalı ve mümkünse, bu süreden daha kısa olmalıdır. Bu nedenle, 6 farklı vokal stilini gösterirseniz, her alıntı yaklaşık 10 saniye sürerse kusursuz bir demonuz olmuş olacaktır. (unutmayın, bir yapımcı birkaç saniyede birisinin sesi hakkında çok şey anlayabilir ve karar verebilir, bu yüzden bundan daha fazlasını duymaya gerek yoktur).

Jingle Reklam Demosu Nasıl Hazırlanır?
1-)  Acappella üretmek için ucuz, henüz müzikle etkileşiminizi göstermez. Bu tür demoyu sadece şarkılarınız çok iyi, çünkü “örtbas etme” kusurları için müzik yok.
2-)  Jingle Stüdyosu Kayıt işlemi daha zamanında yapıldığından (her müzisyenin bir stüdyoda kaydedilmesi gerektiğinden), müzikle etkileşimi göstermesi nedeniyle pahalıya mal olur. Çok çeşitli olan bir bant kullanın, böylece her şarkı farklı şekilde görünür, bu da size farklı stilleri göstermenizi sağlar.
3-) Kütüphane Müziği Kütüphane müziği Radyo/TV reklamlarının, filmlerin, videoların, beklemedeki telefon mesajlarının arka planı için yaratılan müziktir. Kapsamlı bir seçimimiz vardır ve genellikle şarkı sözleriyle kullanmak için müzik bulabiliriz.
4-) Sing-A-Long Müzik (Karaoke) Jingle reklam müziği üretmek için ucuz ve müzik ile etkileşimi gösterir. Rock, jazz, show-music gibi birçok farklı türden karaoke müziği satın almak kolaydır. Uzun bir müzik bulmak çok kolay. Şarkılı jingle oluşturacağınız bir CD genellikle 50$ gibi bir maliyet ile elde edilir. Jingle stüdyoları ile şarkılı reklam fiyatları konusunda İnternette arama yaparak benzer şirketleri bulun ve listeyin maliyeti sizi zorlamayacak olan bir tanesini seçin.
5-) Özel Beste Jingle Müzik Bir vokal demo için dijital olarak müzik parçaları oluşturabilir müzisyenler ile yakın çalışıyoruz.

Hangisini seçerseniz seçin, sesinizi kaydetmek için bir jingle vokal stüdyosuna ihtiyacınız olacak. Üreticinin kulaklarının çok becerikli olduğundan, şarkı söyleme konusunda deneyimli olduğundan ve demoda jingle da dahil olmak üzere, sesin / jingle endüstrisinde deneyimli olduğundan emin olun. Stüdyo ayrıca demolar üretmede de oldukça deneyimli olmalı çünkü bu yetenek standart bir CD üretmekten (radyoda duyacağınız ve bir mağazada satın alacağınız) çok farklı.

Son adımınız demonuzu pazarlamaktır. Bu adımdaki tüm ayrıntıları öğrenmek için sesimizi pazarlama dersleri üzerinden öneriyoruz. Seslendirme de yapıyorsanız, pazarlama yaparken seslendirme demonuzun vokal demonuzu da eklemeniz önerilir. Bu sayede müşterileriniz her ikisini de yapabileceğinizi bilir. Demolarınızı üretmeye veya potansiyelinizi değerlendirmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası