Bay & Bayan Santral Seslendirme Seçimi Nasıl Yapılır?

Blog Haberlere Geri Dön
Bay Bayan Santral Seslendirme Sesi Toplam okuma süresi 3 dakika.

Bay & Bayan Santral Seslendirme Seçimi Nasıl Yapılır?

Pazarlamaya zaman ve enerji harcayarak ve aynı zamanda yeni içerikler oluştururken, bunun etkili olmasını istersiniz. Kullanılan renklerden, kullanılan her ayrıntıdan da bu anlaşılır. Santral sesinizin müşteriler üzerinde bir algı konuşlandırma ve bütük bir etkisi vardır. Santral marka sesiniz için doğru cinsiyeti seçmek zor bir karar olabilir. Bu blog yazımızda işte bu nedenle, santral telefon kaydı ve santral seslendirmesi için bir ses seçmeden önce düşünmeniz gereken şeylerin bir listesini oluşturduk.

Bay Bayan Santral Seslendirme Diagramı

Bilgi: Araştırmalar dünya genelinde 51% Erkekler Diyor.

Amaç
Seslendirmenin amacı nedir? Bir şirketi eğitmeye mi? satmaya mı? yoksa yeni şirketinizi mi tanıtmaya çalışıyorsunuz? İçeriğinizin amacı, seslendirmenin hangi cinsiyette olması gerektiğini etkileyecektir. Santral seslendirme çalışmanız için sesi, seçtiğiniz sesin cinsiyetine bağlı olarak, dinleyiciyi ve müşterilerinizi de etkileyebilir. Örneğin, erkek sesleri kadın sesinden daha otoriter ve fiziksel olarak daha güçlü olarak algılanma eğilimindedir. Kadın sesleri ise, erkek seslerden daha güvenilir ve dostça algılanmaya eğilimlidir. Bir santral seslendirme planlaması yapıp santral metinlerinizi oluşturuyorsanız, kadın sesi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ürün veya hizmet
Tanıttığınız bir ürün veya hizmet türü, seçilen ses yeteneğinin cinsiyetini etkileyecektir. İnsan sesinin duyulan sesin cinsine göre farklı algılandığı için… Ürününüzün olumlu yönlerine en uygun ses özelliklerini göz önünde bulundurun. Örneğin, bir kamyonet hakkında bilgi paylaşıyor ve kamyonun ne kadar kaliteli olduğununun altını çiziyorsanız, bir erkek seslendirmen kullanmak isteyebilirsiniz. Erkek sesi, ürününüze daha fazla güvenilirlik kazandıracak “fiziksel olarak daha güçlü” olduğu inancı ve algısı yaratacaktır.

Hedef kitle
Santral ses seçimi ayrıca hedef kitlenizle arkadaşca konuşan bir seslendirme sanatçıcı olmalıdır. Çoğunlukla kamyonet ve kamyonları sürdüğünden, kamyonu onaylayan bir insanın sesinindeki inanç ve bunun duyulması, güven ve reasüransın bir derecesini arttırmaktadır. Sesin türünü ve kitlenizi nasıl olumlu yönde etkileyeceğini düşünmeye çalışın.

Bir bütün olarak piyasaya ve hedef kitlenizin karşılaştığı şeye bakın. Rakiplerinizin neler yaptığını düşünün. Özel bir ses bulmaya veya sizi öne çıkaracak sesle fikir alışverişinde bulunmaya çalışın. Marka görüntüsünü ve genel iletiyi paylaşmayı unutmayın. Araştırmanızı yaptıktan sonra hala emin değilseniz, iki kısa örnek üzerinde bir A ve B gibi bir testi çalıştırmayı deneyin. Unutmayın, ayrıca paylaşılmakta olan mesajı test etmek istersiniz. Bir santral mesajı oluştururken, kullanılan ortamın dikkate alınması her zaman önemlidir. Hedef kitle çok büyük bir rol oynar, ancak eşit derecede önemli bir konu, kaydı paylaşacağınız santral cihazının yetenekleri ve performansıdır. Doğru telefon santral cihazı nasıl seçilir konulu bir yazıyı çok yakın bir zamanda sizlerle paylaşacağız ve aklınızda hiç bir soru işareti kalmaması için elimizden geleni yapacağız.

Tanıtmanız, açıklamanız veya bilgilendirmeniz için markanızın sesinin cinsiyetini seçmek bunaltıcı olabilir. Her marka benzersizdir ve sizin için doğru olan sesi ve cinsiyeti seçmek şirketinizin bunu göstermesine yardımcı olabilir. Doğru mesajı doğru sesle seçmek yalnızca hedef kitlenize ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda onları da aklınızda tutar.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası