Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

Fransızca Seslendirme Dublaj

Fransızca, M.Ö. 2. ve 1. yüzyıllarda Romalıları fethetmek suretiyle ülkeye getirilen Vulgar (ya da yerel) Latin kökenli bir Roman dilidir.
Fransız dilinin erken gelişimi, yerli Kelt dili Gaulish’in yanı sıra, Roma sonrası Alman işgalcilerden oluşan Frank dilinden de etkilenmiştir. 9’dan 12. yüzyıla kadar gelişen farklı diyalektler şimdi Latince’den ayrı bir dil olarak kabul edilebilecek kadar farklı Eski Fransız olarak bilinir. Paris’te ve çevresinde konuşulan Francien, kentin önemi arttıkça hakim olan lehçe ve standart Fransızların temeli – oldu.

Orta Fransız döneminde (14. – 16. yüzyıl) Rönesans’ın etkisi altında pek çok İtalyan ve Yunanca kelime ödünç alındı. 1635 yılında Cardinal Richelieu, Fransız Akademisini, modern Fransız dönemine girerken dilin saflığını korumak için kurdu. Bugün Modern Fransız yapısı, Orta Fransız’a nispeten yakın duruyor. 17. yüzyıldan itibaren Fransız dili, Fransız sömürge imparatorluğunun özellikle kuzey ve batı Afrika ve kuzey Amerika’nın genişlemesiyle dünyaya çıkarıldı.

Hangi ülkelerde ulusal dil olarak Fransızca vardır?
Fransızca aşağıdaki ülkelerde resmi bir dil olarak konuşulmaktadır:
Belçika, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Kanada, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komorlar, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Cibuti, Ekvator Ginesi, Fransa, Gabon, Gine, Haiti, Fildişi Sahili, Lüksemburg, Madagaskar, Mali, Monako , Nijer, Kongo Cumhuriyeti, Ruanda, Senegal, Seyşel Adaları, İsviçre, Togo, Vanuatu. Aosta Vadisi, Clipperton, Fransız Polinezyası, Fransız Güney ve Antarktika Toprakları, Jersey, Guernsey, Yeni Kaledonya, Saint Barthelemy, Saint Martin, Saint Pierre ve Miquelon, Walllis ve Futuna. Fransızca, Birleşmiş Milletler’in tüm ajanslarının resmi bir dilidir.

Dünyada kaç kişi Fransızca konuşur?
Dünya genelinde yaklaşık 110 milyon insanın ilk dili olarak Fransızca konuştuğu ve 190 milyon insanın ikinci dil olarak konuştuğu tahmin edilmektedir.
Kanada’da nüfusun yaklaşık% 25’i Fransızca konuşmaktadır (çoğunlukla nüfusun% 95’inin birinci veya ikinci dil olarak konuştuğu Québec’te). Avrupa’da, Belçikalıların% 45’i ve İsviçre’nin% 20’si Fransızca konuşmaktadır. Afrika’da en çok kullanılan dil Gabon (nüfusun% 80’i), Mauritius (% 78), Cezayir (% 75), Senegal ve Fildişi Sahili (% 70) oranında nufüsun büyük bir kesimi Fransızca konuşur ve Fransızca Seslendirme yapar.
İngilizce’den sonra, Fransızca dünyanın en çok çalışılan ikinci dilidir ve dünyanın her ülkesinde öğretilecek tek diğer dildir. Özellikle Afrika’da bir lingua franca olarak önemli bir rol oynar. Tarihsel olarak Fransızlar, Fransa’nın kıtanın önde gelen gücü (17’den 19. yüzyıla kadar) olduğu dönemde, eğitimli Avrupa dilinin bir parçasıydı. Rus, Alman ve İskandinav mahkemeleri, ana dili olarak Fransızca konuştu. Fransa’nın farklı bölgelerinde aksan ve kelime dağarcığındaki çeşitlilik var. Birçoğu, dilin klasik telaffuzunun Touraine’de (Tours ve Loire Vadisi civarında) kullanılan olduğunu iddia ediyor. Fransa’nın bazı bölgelerinde Occitan (resmi olarak bir Fransız lehçesi) ve Breton (Fransızca ile çok az ortak olan bir Kelt dili) gibi farklı lehçeler veya yerel diller konuşulmakta ve Fransızca Lehçesi Seslendirme ile geçerliliğini korumaktadır. 20. yüzyılın başlarına kadar Fransız hükümetinin bu dilleri konuşması için aslında ihanet ilan edildi.

Fransız Ekonomisinin Güncel Durumu
Nominal rakamlarda, Fransa dünyanın beşinci büyük ekonomisine ve Avrupa’daki ikinci en büyük ekonomiye (Almanya’dan sonra) sahiptir. Başlıca endüstriler arasında tarım, havacılık, otomotiv, ilaç ve endüstriyel makineler bulunmaktadır. Fransa, dünyanın en büyük 500 şirketininden 39’una sahiptir ve Paris, şirketin merkezi (Tokyo’dan sonra) için dünyanın en önemli ikinci yeri konumundadır. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın merkezi Paris’te bulunuyor. Fransa, turizmin dünyadaki en yüksek gelirine sahip olup, yılda 75 milyon ziyaretçi ile ön sıralardaki yerini her daim korumaktadır.

Fransızca Seslendirme İle Neler Yapıyoruz?

Profesyonel Fransızca seslendirme çalışmalarında sıradan bir ekip hizmet vermiyor. Seslendirme sanatçıları profesyonel hizmet veriyor. Herhangi bir projede seslendirmeye ihtiyaç duyuluyorsa doğru seslendirme sayesinde o proje dünya geneline sunuluyor. Fransızca seslendirme sayesinde projeler hedef kitleye daha kolay ulaşıyor. Profesyonel Fransızca seslendirme sayesinde yapılan çalışmalar:

– Reklam seslendirmeleri
– Santral anons seslendirmeleri
– Mağaza anons seslendirmeleri
– Tanıtım filmi seslendirmeleri
– Seçim seslendirmeleri
– Haber seslendirmeleri
– Yabancı dil seslendirmeleri
– Animasyon seslendirmeleri
– Tesis anonsu seslendirmeleri
– E-kitap seslendirmeleri
– Sağlık alanı seslendirmeleri
– Sesli mesaj seslendirmeleri
– Eğitim seslendirmeleri
– Eğitim filmi seslendirmeleri

Fransızca dilinde seslendirme yapmak için kişinin ses temel teknikleri eğitimini en iyi şekilde alması gerekir. Fransızca dilindeki karakterlerin sesinin oturması doğru telaffuza ve söyleyiş tarzına bağlıdır. Fransızcada telaffuz gırtlaktan yapılır. Fransızca dili en çok eğitim gerektiren seslendirme dilidir. Seslendirmeye ihtiyaç duyan kişiler veya firmalar genellikle Fransız ses sanatçılarına seslendirme yaptırmaktadır. Çünkü Fransız sanatçıların daha iyi telaffuz yaptığını düşünür. Farklı sektörlerde ihtiyaç duyulan seslendirme çalışmaları için profesyonel Fransızca seslendirme sanatçıları hizmet vermektedir. Sanatçılar istenilen metni seslendirir. Ses sanatçıları seslendirme yapacağı dile hakimdir. Bu sayede dilin özelliklerini bilerek seslendirme yapar. İyi bir seslendirme için tecrübeli ses sanatçılarından destek alınabilir.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.

Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. Fransızca Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.

Fransızca yabancı dil seslendirme & Fransızca dublaj başlığı altında, Fransızca reklam filmi, Fransızca eğitim filmi, Fransızca haber seslendirme, Fransızca perfore seslendirme, Fransızca haber seslendirme, Fransızca sesli mesaj seslendirme, Fransızca oyun seslendirme, Fransızca tanıtım filmi, Fransızca radyo reklam spot, Fransızca jingle, Fransızca kapalı devre radyo, Fransızca mağaza radyo, Fransızca mağaza anons, Fransızca IVR seslendirme, Fransızca santral anons ve Fransızca santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 1014 Oy)