Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

İtalyanca Seslendirme Dublaj

İtalyanca, Latin kökenli bir Romantik dildir ve Hint-Avrupa dil ailesinin İtalik dalına aittir. Tüm Romance dillerinden Latince kelime dağarcığına en yakın olanıdır.
Bugün bile birçok farklı İtalyan lehçesi vardır. Tarihsel olarak, her bir şehir devleti kendi lehçelerine sahipti ve 14. yüzyıla kadar, başkalarının üzerinde hakim olmaya başladı. Modern standart İtalyan, bölgenin coğrafi konumu, Floransa’nın ticaret ve kültür açısından önemi ve Toskana lehçesinin klasik Latince yakınlığı gibi çeşitli nedenlerle hakim olan Tuscan diyalektine dayanmaktadır. Bununla birlikte, 1861’de İtalya’nın birleşmesi kadar standart İtalyan’ın ülkenin ulusal dili haline gelmemişti.
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak İtalyanca vardır?
İtalya, İtalya ve San Marino’nun resmi dilidir ve aynı zamanda İsviçre’deki dört resmi dilden biridir. İtalyanca, 1934’e kadar Malta’nın resmi diliydi ve hala yaygın olarak konuşuluyor (nüfusun yaklaşık üçte ikisi İtalyanca’da akıcı). Hırvatistan’ın Istria ilçesinde, İtalyan resmi bir azınlık dili olarak kabul edilmektedir.
 
Dünyada kaç kişi İtalyanca konuşur?
AB’de yaklaşık 60 milyon insanın İtalyanca konuştuğu ve 14 milyon kişinin de ikinci bir dil olarak konuştuğu tahmin edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Arjantin’de büyük gurbetçi İtalyan toplulukları var. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir milyon insan evde İtalyanca konuşsa da, 17 milyondan fazla Amerikalı İtalyan kökenlidir. Monako, Korsika ve Güneydoğu Fransa’da bir azınlık tarafından İtalyanca konuşuluyor ve İtalyanca Seslendirme çalışmaları yapılıyor. Dil, Libya ve Eritre’nin Afrika ülkelerinde, İtalyan sömürge döneminden kalan bir kalıntı olarak hala yaygın olarak anlaşılmaktadır.
 
İtalyanca ve diğer diller arasındaki sözcük benzerliği (kelime setlerini karşılaştırır): Fransızlarla% 90, Katalanca ile% 88, İspanyolca ve Portekizce ile% 85 ve Romenle% 77’dir. İtalyan alfabesinde sadece 21 harf var. J, k, w, x ve y harfleri kullanılmaz, ancak kot, viski ve taksi gibi kredi kartlarında görünürler. İtalya, Rönesans döneminde ziyaret edilecek eğitimli Avrupalı ​​beyefendinin yeriydi. İngiltere’de şu anda, İtalyanca, Fransızcadan sonra öğrenilecek en yaygın ikinci modern dil haline geldi. İtalyan kredileri, Avrupa’da sanat ve müzik gibi kültürel bağlamlarda kullanılıyordu ve kullanılmaya devam ediyor. En belirgin İtalyan lehçelerinden bazıları şaşırtıcı bir şekilde Sardunya, Sicilya ve Korsika adalarında bulunur. İtalya’nın kuzey ve Kuzeybatısındaki bir grup lehçeler güçlü bir Fransız etkisi sergiler ancak İtalyan Lehçesi Seslendirme belirgin izler taşır ve Gallo-İtalyan olarak bilinir.
 
İtalyan Ekonomisinin Güncel Durumu
İtalya, çeşitlendirilmiş bir sanayi ekonomisine sahiptir – dünyanın en büyük dokuzuncu, Avrupa’nın dördüncü büyük ve Euro Bölgesi’nde üçüncü büyük (nominal GSYİH). Ülke, daha endüstriyel kuzey (özel şirketler tarafından yönetilen) ile daha az gelişmiş, tarımsal güney (yüksek işsizlik ile) arasında ekonomik olarak bölünmüştür. KOBİ’lerin (genellikle aileye ait) yüksek kaliteli tüketim mallarının üretimi ülke ekonomisi için önemlidir. İtalya G7, G8, Avrupa Birliği ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü üyesidir.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. İtalyanca Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
İtalyanca yabancı dil seslendirme & İtalyanca dublaj başlığı altında, İtalyanca reklam filmi, İtalyanca eğitim filmi, İtalyanca haber seslendirme, İtalyanca perfore seslendirme, İtalyanca haber seslendirme, İtalyanca sesli mesaj seslendirme, İtalyanca oyun seslendirme, İtalyanca tanıtım filmi, İtalyanca radyo reklam spot, İtalyanca jingle, İtalyanca kapalı devre radyo, İtalyanca mağaza radyo, İtalyanca mağaza anons, İtalyanca IVR seslendirme, İtalyanca santral anons ve İtalyanca santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 877 Oy)