Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

Rusça Seslendirme Dublaj

Rusça, Hint Avrupa dil ailesinin Doğu Slav koluna, Ukrayna ve Belarus’la birlikte hakim olan dile aittir.
Slav dilleri, 6. yüzyılda Polonya’dan Balkanlar’a göç eden Slav halkı tarafından konuşulan lehçelerden türemiştir. 10. yüzyılda, üç Slav dili dili grubu (Batı, Güney ve Doğu) ortaya çıkmıştı, ancak ortak bir yazı dilini Eski Slav veya Eski Kilise Slavonu olarak bilinen tutabildikleri ortak noktaları vardı.
 
13. ve 16. yüzyılın sonları boyunca, Rusça seslendirme diğer Doğu Slav dillerinden ayrılmaya başladı. Gelişimi, batıda ve güneyde (Yunanca, Latince, Lehçe, Hollandaca, Almanca, Fransızca ve İngilizce) ve ayrıca kuzey ve doğuda (Uralca, Türk, Farsça ve Arapça) diğer dillerden etkilenmiştir. Moskova lehçesine dayanan standart yazılı dil, 18. yüzyılda gelişti, ancak standart konuşulan dil sadece elit ve şehirliler tarafından kullanılıyordu. Ülkede yaşayan köylüler kendi lehçelerini kullandılar. Bu, 20. yüzyılın ortalarında, Sovyet hükümeti tarafından zorunlu bir eğitim sisteminin kurulmasıyla değişti.
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak Rusça vardır?
Rusya, Belarus, Ukrayna, Kırgızistan, Kazakistan ve Tacikistan’da resmi bir dildir. Eski SSCB boyunca hala yaygın olarak konuşuluyor ve Rusça seslendirme çalışmaları bu ülkelerde geçerlilik kazanıyor. Ermenistan, Azerbaycan, Estonya, Gürcistan, İsrail, Letonya, Litvanya, Moldova, Moğolistan, Türkmenistan ve Özbekistan’da önemli bir ikincil dil (resmi olarak değil).
 
Dünyada kaç kişi Rusça konuşur?
Yaklaşık 150 milyon insanın ilk dili olarak Rusça konuştuğu ve 60 milyon kişinin ikinci bir dil olarak konuştuğu tahmin edilmektedir.
Rusça, dünyanın en çok konuşulan dili, ana dili konuşanların sayısı ve toplam konuşmacı sayısı 5’dir. Birleşmiş Milletler’in altı resmi dilinden biridir. Geçtiğimiz yüzyılda, Ruslar, Varşova Paktı veya SSCB’nin uyduları olan Polonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Arnavutluk, eski Doğu Almanya ve Küba gibi ülkelerin okullarında yaygın olarak öğretildi.
Rusça konuşulan Rusça ve Ukraynaca benzerdir; Ukrayna’nın bazı bölgelerinde ve Belarus genelinde diller çoğunlukla birbirleriyle değiştirilebilir. Sovyet hükümetinin çabalarına rağmen çok sayıda Rus lehçesi seslendirme hayatta kaldı. Bunlar genellikle Kuzey (Sibirya’nın karşısındaki St Petersburg’dan), Güney (Orta ve Güney Rusya’nın çoğu) ve Orta (Moskova da dahil olmak üzere) arasında toplanmıştır.
Rusça, Grek alfabesine dayanan, Slav seslerini temsil eden birkaç harfle Kiril alfabesini kullanarak yazmaktadır. Kiril alfabesi 9. yüzyıla tarihlendirilir, bu esnada, Kutsal Kitab’ı Eski Kilise Slavonu’na çevirmesi istenen iki misyoner Cyril ve Methodius tarafından icat edildi. Ajansımız bünyesinde yer alan profesyonel Rusça Seslendirme ve Rusça Dublaj sanatçıları ile tüm projeleriniz en üst kalitede seslendirilir ve teslim edilir, detaylı bilgi için mesai saatlerimizde bilgi alabilirsiniz.
 
Rus Ekonomisinin Güncel Durumu
Rusya’nın ekonomisi, dünyanın en büyük 8’i nominal GSYİH’dır ve PPP’nin dünyadaki 6. büyüklüğüdür. Ülke doğal kaynaklardan zengindir; Dünyanın en büyük ikinci doğal gaz üreticisi olan ve dünyanın ikinci en büyük kömür rezervlerini elinde bulunduran dünyanın lider petrol üreticisidir. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana, Rusya, merkezi olarak planlanmış, küresel olarak izole edilmiş bir ekonomiden, daha piyasa tabanlı, küresel olarak bütünleşmiş bir ekonomiye geçti. Çoğu endüstri özelleştirildi ve Moskova’nın dünyadaki diğer şehirlerden daha fazla milyarder var.

Rusça Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Rusça seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. Rusça Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Rusça Ses bankasında yer alan Rusça seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
Rusça yabancı dil seslendirme & Rusça dublaj başlığı altında, Rusça reklam filmi, Rusça eğitim filmi, Rusça haber seslendirme, Rusça perfore seslendirme, Rusça haber seslendirme, Rusça sesli mesaj seslendirme, Rusça oyun seslendirme, Rusça tanıtım filmi, Rusça radyo reklam spot, Rusça jingle, Rusça kapalı devre radyo, Rusça mağaza radyo, Rusça mağaza anons, Rusça IVR seslendirme, Rusça santral anons ve Rusça santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 1029 Oy)