Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

Arapça Seslendirme Dublaj

Afro-Asya dil ailesinin Semitik şubesinin en büyük üyesi olan Arapça, Kuzeybatı Afrika ve Orta Doğu’da konuşulmaktadır. Konuşulan dil, her biri 6. yüzyıla kadar uzanan Klasik Arapça’dan türeyen birçok çeşitten oluşur. Kur’an’ın yazıldığı Klasik Arapça, Arapça’nın resmi versiyonudur. Hala okullarda öğretiliyor ve din bilginleri tarafından kullanılıyor. Modern Standart Arapça (MSA), ismin önerdiği gibi, dilin modern, standartlaştırılmış bir versiyonu olarak gelişti. Arap dünyasında yaygın olarak anlaşılmaktadır ve Arapça’yı yabancı bir dil olarak ve aynı zamanda medya ve politikacılar tarafından öğretmektedir. Colloquial (veya dialectal) Arapça, birçok bölgesel varyantı olan günlük konuşulan dildir. Bunlar birbirinden ayrı diller olarak kabul edilebilecek kadar anlaşılmaz olabilirler, ancak bu oldukça tartışmalı bir konudur (birçok Arap tek bir dil konuştuğunu bilir).
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak Arapça vardır?
Arapça, 25 farklı ülkede resmi bir dildir: Cezayir, Bahreyn, Çad, Komor, Cibuti, Mısır, Eritre, Irak, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Somali Sudan, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen gibi ülkeler Arapça’yı ulusal dil olarak kabul etmekte ve Arapça Seslendirme konusunda çalışmalar yürütmektedirler.
 
Dünyada kaç kişi Arapça konuşur?
Birçok farklı Arapça çeşidi olduğu için, kaç kişinin ilk dil olarak konuştuğunu anlamak zor, ancak tahminler 200 ile 400 milyon arasında değişiyor. Bu, dünyanın beşinci veya altıncı en çok konuşulan dili etrafında yapar. İşte en çok konuşulan beş lehçenin, toplam kaç kişi tarafından kullanıldığını gösteren rakamlar:
 
1-) Mısır Arapçası: Toplam 55 milyon kişi
2-) Levanten Arapçası: Toplam 21 milyon kişi
3-) Sudan Arapçası: Toplam 17 milyon kişi
4-) Mezopotamya Arapçası: Toplam 15 milyon kişi
5-) Yemen Arapçası: Toplam 15 milyon kişi
 
Malta, Arap lehçesinden ziyade ayrı bir dil olarak resmen tanınan modern Arapça’nın tek çeşididir. Latin alfabesiyle yazılmıştır. Arapça, sağdan sola yazılmış bir abjad betiği olan Arap alfabesi kullanılarak yazılmıştır. Batı noktalama kurallarını kullanır, ancak bazı semboller tersine çevrilir (örneğin virgüller) veya tersine çevrilir (örneğin soru işaretleri). Topluluklar içindeki farklı sosyal durumlar için farklı Arapça türlerinin kullanılması, diglossia’nın bir örneğidir. Arapça Lehçesi Seslendirme, Diglossia, genellikle “yüksek” ve “düşük” (yani, diyalog) çeşitlere sahip diller için geçerli olan ilginç bir dilbilimsel kavramdır. Arapça, özellikle İspanyolca ve Portekizce olmak üzere birçok Avrupa dilinde önemli bir etkiye sahip olmuştur. Alkol, kahve, limon, dergi ve kanepe de dahil olmak üzere, çoğu Avrupa dilleri aracılığıyla, çoğu Arapça kelime İngilizce diline dahil edilmiştir.
 
Arap Ekonomisinin Güncel Durumu
Bu farklı ve büyük ölçüde Arapça konuşan bölüm, dünyanın en çok petrol üretimi ve ihracatı ile ünlüdür. Petrol endüstrisi, Orta Doğu ülkelerinin ekonomileri üzerinde, hem yarattığı gelirle hem de bu ülkeler aracılığıyla işgücünün hareketi ile büyük bir etkiye sahiptir. Petrolün dalgalanan fiyatı nedeniyle, çoğu Orta Doğu ülkesi de yeni sanayilere yoğun yatırım yapıyor, böylece petrol endüstrisine aşırı bağımlı değiller. Bunlar arasında bankacılık, turizm, imalat ve tarım bulunmaktadır. Bununla birlikte, 2010/2011 Arap Baharı ayaklanmalarının yol açtığı istikrarsızlık, kalkınmada büyük bir fren oluşturdu. Ekim 2013’te HSBC’den yapılan bir rapor, 2014’ün sonunda, en kötü etkilenen yedi ülkenin (Mısır, Tunus, Libya, Suriye, Ürdün, Lübnan ve Bahreyn) GSYİH’sının, ayaklanmalar olmasaydı %35 daha düşük olacağını tahmin etti.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. Arapça Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
Arapça yabancı dil seslendirme & Arapça dublaj başlığı altında, Arapça reklam filmi, Arapça eğitim filmi, Arapça haber seslendirme, Arapça perfore seslendirme, Arapça haber seslendirme, Arapça sesli mesaj seslendirme, Arapça oyun seslendirme, Arapça tanıtım filmi, Arapça radyo reklam spot, Arapça jingle, Arapça kapalı devre radyo, Arapça mağaza radyo, Arapça mağaza anons, Arapça IVR seslendirme, Arapça santral anons ve Arapça santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 821 Oy)