Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

Farsça Seslendirme Dublaj

Farsi (Parsi veya Farsça olarak da bilinir) Hint-Avrupa dil ailesinin Hint-İran şubesine aittir. Farsi, bugün İran’da (eskiden Pers) konuşulan Modern Farsça dilinin adıdır. Ana adı, bir Arapça betik kullanılarak yazıldığından ve Arapça’da P harfi bulunmadığından, Parsi yerine Farsi’dir.
 
Farsça’nın tarihsel gelişimi genellikle üç aşamada gruplandırılmıştır:
Eski Farsça MÖ 3. yy’a kadar – Parsa halkının konuştuğu Proto-İranlıdan evrimleşen dilin eski bir formu.
Orta Farsça 3.-9. Yüzyıllardan – Sogdian, Chrosmian ve Parthian gibi diğer Orta Asya dillerinden etkilendi. Orta İran, 7. yüzyılda Arap fethinden sonra azaldı.
Yeni Farsça 9. yüzyıldan itibaren – basitleştirilmiş dilbilgisi, Arapça bir betik, Arapça kelime bilgisi (ve daha sonra İngilizce, Fransızca ve Almanca kelime bilgisi).
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak Farsça vardır?
Farsi, İran’ın resmi dilidir. İran’da diğer tanınmış bölgesel diller arasında Azeri, Arapça, Kürtçe, Mazandarani, Gilaki, Baluchi ve Luri bulunmaktadır. Dari ve Tacik diye bilinen Farsça (Parsi veya Farsi)’nin diğer iki çeşidi Afganistan ve Tacikistan’ın resmi dilleridir ve bu ülkelerde Farsça konuşulmasının yanı sıra Farsça Seslendirme çalışmaları da profesyonelce yapılmaktadır.
 
Dünyada kaç kişi Farsça konuşur?
İran’da yaklaşık 40 milyon Farsça konuşmacının yer aldığı yaklaşık 110 milyon Farsça konuşmacının olduğu tahmin edilmektedir (nüfusun% 60’ı). Pers İmparatorluğu’nun dili olarak Parsi, antik çağlarda çok daha yaygın olarak konuşuldu; doğudaki Hindistan sınırlarından, batıda Mısır ve Akdeniz’e; kuzeyde Rusya sınırlarından güneyde Basra Körfezi’ne kadar. Moğollar 13. yüzyılda Persleri işgal ettiğinde, Persler onları Parsi diline çevirdi. Onları Hindistan’a geri götürdüler ve 18. yüzyıldaki İngiliz işgaline kadar birçok Hintli kralın mahkeme dili oldular zaten Farsça Lehçesi Seslendirme çalışmaları da bu yıllarda dahil olmuştur. Birçok komşu dil, Farsça tarafından önemli ölçüde etkilenmiştir. Bunlar Türk, Ermeni, Urduca ve Arapça’dır.
 
İran Ekonomisinin Güncel Durumu
İran’ın karma bir ekonomisi, satın alma gücü paritesine göre 17. sırada ve nominal GSYİH’ya göre 21. sırada; Goldman Sachs tarafından Next Eleven ekonomilerinden biri olarak tanımlanmıştır. İran ekonomisine petrol ve gaz üretimi hakimdir. Büyük bir kamu sektörüne sahiptir ve ekonominin yarısı merkezi olarak planlanmaktadır. İran’ın karşılaştığı temel sorunlardan biri, eksik istihdamın ülkenin eğitim gören gençlerinin birçoğunun yurtdışında daha iyi işler elde etmek için gitmesine yol açmasıdır bu “beyin göçü” olarak bilinir.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. Farsça Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
Farsça yabancı dil seslendirme & Farsça dublaj başlığı altında, Farsça reklam filmi, Farsça eğitim filmi, Farsça haber seslendirme, Farsça perfore seslendirme, Farsça haber seslendirme, Farsça sesli mesaj seslendirme, Farsça oyun seslendirme, Farsça tanıtım filmi, Farsça radyo reklam spot, Farsça jingle, Farsça kapalı devre radyo, Farsça mağaza radyo, Farsça mağaza anons, Farsça IVR seslendirme, Farsça santral anons ve Farsça santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 853 Oy)