Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

Almanca Seslendirme Dublaj

Avrupa’nın en eski dillerinden biri olan Almanca, Hint-Avrupa dil ailesinin Batı Germanic şubesine, İngilizce ve Hollandaca’ya aittir.
Dilin tarihi, 3. ve 5. yüzyıllar arasında, Eski Yüksek Almanca’yı (bugün dilin kökeni), Alman kabileleri tarafından konuşulan Eski Sakson’dan ayıran bir ünsüz kayma olduğunda, bir yerde başlar. Old High German lehçeleri, modern Alman standartlarının türediği Orta Yüksek Alman ağızlarına dönüştü. Orta Yüksek Almanca, 16. yüzyılda Kutsal Kitap’ın çevirisinde Martin Luther’in kullandığı dildi. Şu anda ve yaklaşık 300 yıl sonra herhangi bir standart Alman dili yoktu, ülke her biri kendi lehçesine sahip olan birkaç bağımsız devlete bölünmüştü.
 
Bugün, çoğunlukla Alman ve Almanca dil gruplarına ait (çoğunlukla ünsüzlerin sesine göre farklılık gösteren) birçok Alman lehçesi vardır. Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin orta ve güney dağlık bölgelerinde konuşulan yüksek Almanca, resmi yazılı dildir ve Almanca Seslendirme çalışmalarında da referans olarak kabul edilir. Kuzey Almanya’nın alçak kısımlarında düşük Almanca konuşulur dilin yazılı bir standardı yoktur.
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak Almanca vardır?
Alman, Avusturya, Avusturya ve Lihtenştayn’ın resmi dilidir. İsviçre’nin üç Fransız dili (Fransızca ve İtalyanca ile birlikte), Belçika (Fransızca ve Hollandaca ile birlikte) ve Lüksemburg (Fransızca ve Lüksemburg ile birlikte) biridir.
 
Dünyada kaç kişi Almanca konuşur?
Yaklaşık 180 milyon insanın Almanca konuştuğu ve Almanca Lehçesi Seslendirme yaptığı tahmin ediliyor; bunların 100 milyondan fazlası bir ilk dil olarak Almanca konuşuyor. Almanca, Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan ilk dildir.
Almanca, Latin alfabesiyle, ümitlerle (ä, ö ve ü) ve ek bir ünsüz (ß – bir çift s harfi gibi) olan üç ek sesliyle yazılmıştır. Geleneksel olarak 14. yüzyıldan kalma Fraktur adlı Gotik yazı kullanılarak yazılmıştır.
Grimm Kardeşleri masalların ünlü koleksiyoncuları bugün hala dilin en kapsamlı sözlük olan 1852’den 1860’a kadar 16 bölümlük bir Almanca sözlük hazırladı.
ABD’nin Kuzey Dakota ve Güney Dakota eyaletleri, İngilizce’den sonra Almanca konuşulan en yaygın dil olan tek ülkeler. Bu verimli bölge, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında Almanya’dan gelen göçmen çiftçiler arasında popülerdi.
 
Alman Ekonomisinin Güncel Durumu
Alman ekonomisi, Avrupa’nın en büyük ve nominal GSYİH’ye dayalı olarak dünyanın dördüncü büyük. Almanya, ihracatın – makine, araç ve kimyasallar dahil ulusal çıktının üçte birinden fazlasını oluşturan ihracatla birlikte dünyanın üçüncü büyük ihracat ülkesi. Ülke GSYİH’sinin yaklaşık% 70’i hizmet sektöründen geliyor. Almanya’nın birçok doğal kaynağı yok, ancak dünyanın önde gelen rüzgar türbini ve güneş enerjisi teknolojisi üreticisidir. Almanya, Dünya Ticaret Örgütü ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü üyesidir aynı zamanda Almanya Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerinden biridir.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. Almanca Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
Almanca yabancı dil seslendirme & Almanca dublaj başlığı altında, Almanca reklam filmi, Almanca eğitim filmi, Almanca haber seslendirme, Almanca perfore seslendirme, Almanca haber seslendirme, Almanca sesli mesaj seslendirme, Almanca oyun seslendirme, Almanca tanıtım filmi, Almanca radyo reklam spot, Almanca jingle, Almanca kapalı devre radyo, Almanca mağaza radyo, Almanca mağaza anons, Almanca IVR seslendirme, Almanca santral anons ve Almanca santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 1073 Oy)