Santral Seslendirmesi Neden Gereklidir?

Santral Seslendirmesi Neden Gereklidir?

Bir santral seslendirmesi kaydı, arayan kişi yada müşteriniz firmanızı aradığında telefonu karşılayan otomatik anonstur aynı zamanda beklemeye alındığında bir veya daha fazla mesajın oynatıldığı yerdir. İyi bir santral seslendirmesi, sunduğu bir hizmete, ürüne veya faydayı odaklayan birkaç kısa mesajı yine kısa süre içerisinde arayana aktarmalıdır. Santral seslendirme mesajları genellikle bir kişinin hangi departmanı aradığına ve neye göre, nasıl beklediğine göre değişir.

Santral Seslendirmesi Neden Gereklidir? Etkileşimli Sesli Yanıt (IVR), bir arayanın doğru departmanı bulmasını veya bir soruşturmaya yanıt vermesini isteyen komutlardır. Çoğu zaman bunlar büyük şirketler için gereklidir, böylece müşteriler doğru departmana kolayca ulaşırlar. Santral aramalarında, sesli bir bilgi istemi, arayan kişinin telesekreterinizdeki mesaj doğrultusunda belirli bir işlem yapmasını ister. Bu komutları kullanan sistemler, arayanın telefonlarında bir tuşa basmasını sağlar ve ardından ilgili departmana aktarılırlar. Diğer sesli komut türleri, günümüz teknolojisi ile konuşan kişi ile yine konuşarak ve sesli tanıma özelliklerini de destekler bir yapı ile arayan kişiyle sohbet eden sanal bir kişi oluşturma seviyesine giden bir mesaj fikrini alır.

Bu etkileşimli santral sesli yanıt sistemi veya otomasyonu IVR olarak bilinir. Arayan, arayanı nihayetinde tuşlamak istediği yere götürecek olan bir konuşmada arayan bir “kişi” tarafından karşılanır. Arayan kişi bu talebi yanıtlayarak yanıt verir ve IVR sistemi sunucusu, arayanın söylediğine göre bir sonraki istemine gider. Tamamen otomatik ve tamamen etkileşimli olarak yapay zeka sistemi ile yönetilirler. Santral seslendirme çözümleri tek tek mesajlar veya cümleler “komutlar” olarak adlandırılır. Santral seslendirmesi uzundan oldukça kısa olanlara kadar ihtiyaç doğrultusunda özelleştirilebilir ve değişebilir. Genellikle daha büyük ve daha karmaşık olan yapıları büyük şirketlerçe kullanılır. Örneğin, bir banka veya hastane gibi bu tür işletmelerde daha büyük ve daha karmaşık IVR menüsü ile

Mesaj bekleme sistemleri (MBS) üzerinde mesajlar, tek ve basit bir seslendirme ile, cevaplama telefonu ve selamlamadan daha karmaşık IVR (Etkileşimli Sesli Yanıt) ile arayanların seslerini veya telefon tuş takımlarını kullanarak yanıt vermelerini sağlayan sistemdir ve böylece istenen bilgilere tek bir tuşlama ile ulaşabilir ve ilgili birimlere kolay ve zahmetsizce ulaşabiliriz. My Prodüksiyon işinde profesyonel ve Türkiye’nin tanıdığı seslendirme sanatçıları ile size en kaliteli santral seslendirmesi yapımlarını sunar.

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası