seslendirme

Fransızca Seslendirme Sanatçılarımız

Fransızca Seslendirme ve Fransızca Dublaj

Fransızca seslendirme & dublaj ihtiyacınız mı var?Fransızca Dublaj
Aradığınız en profesyonel seslendirme sanatçıları, Türkiye’nin en iyi seslendirme ajansı My Prodüksiyon’un uygun fiyat garantisi ile sizleri bekliyor. Reklam Seslendirme, Santral Seslendirme, Tanıtım Filmi Seslendirme, Mağaza Anons Seslendirme, Haber ve Perfore Seslendirme, Jingle Seslendirme, Seçim Seslendirme, Animasyon Seslendirme, E-Kitap Seslendirme, DJ Jingle Seslendirme, Tesis Anonsu Seslendirme, Sesli Mesaj Seslendirme, Medikal Seslendirme, Belgesel Seslendirme, Sponsorluk Seslendirme, IVR Seslendirme, Eğitim Filmi Seslendirme, Santral Anons Seslendirme çözümlerimiz için bize ulaşın. Referanslarımızı görüntüleyin

Erkek Kadın Tümü

 

Fransızca seslendirme çalışmalarında sıradan bir ekip hizmet vermiyor. Cast ekibimiz içerisinde yer alan tüm seslendirme sanatçıları Fransa’da adeta birer marka ve tanınırlığı en üst seviyede olan isimlerden oluşmaktadır. Fransızca seslendirme sanatçılarımızın tamamı profesyonel bir  hizmet veriyor. Herhangi bir projede seslendirmeye ihtiyaç duyuluyorsa doğru seslendirme sayesinde o proje dünya geneline sunuluyor. Fransızca seslendirme sayesinde projeler hedef kitleye daha kolay ulaşıyor. Sanatçılarımızın isimlerinin yan kısmında yer alan (*) simgesine tıklayarak bir favori listesi oluşturabilir ve fiyat teklifi almak için kaydet paylaş tuşu ile bize kolaylıkla linkini iletebilirsiniz.

Fransızca Seslendirme Nedir?

Fransızca seslendirme yapmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Telaffuzu zor bir dil olan Fransızca, seslendirme sanatçıları tarafından profesyonel olarak seslendirilmektedir.

Profesyonel Fransızca seslendirme yapmak için dikkat edilmesi gereken önemli birkaç madde bulunur. Bu maddelere dikkat edilmesi yeterli değildir. İyi bir seslendirme için iyi bir metne ihtiyaç vardır. Metnin, sahnenin, oyuncunun veya karakterin yeniden oluşturulmasına seslendirme adı verilir. Seslendirme genellikle;

·         Dizi,

·         Film,

·         Reklam,

·         Belgesel çekimlerinde kullanılır.

Seslendirme sanatçıları genellikle dizi, film, reklam ve belgesel çekimlerinde seslendirme yapar. Seslendirme sanatçılarının ses tonu her zaman dikkat çeker. Sanatçının ses tonu ve telaffuzu önemlidir. Fransızca dilinde boğazdan çıkan sesler doğru telaffuz edilmelidir. Geçmişten günümüze yayılarak gelen Fransızca artık dünya genelinde önemli bir dil haline gelmiştir. Fransızca seslendirmelere ise farklı sektörlerde ihtiyaç duyulmaktadır.

Fransızca Seslendirme Nasıl Yapılır?

Profesyonel Fransızca seslendirme nasıl yapılır? Fransızca seslendirme genellikle dizi, film, belgesel ve reklam çekimlerinde kullanılır. Aynı zamanda santral anonslarında, sağlık sektöründe, mağazalarda, eğitim sektöründe ve sponsorluk çalışmalarında da seslendirmeye ihtiyaç duyulur. Seslendirme yapmak kolay bir işlem değildir. Etkili ve doğru seslendirme yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular bulunur. İyi bir seslendirme için iyi bir metin gereklidir. Metnin içeriğinin önemli olduğu kadar metinde kullanılan karakterler de önemlidir. Profesyonel Fransızca seslendirme için metin doğru hazırlanmalıdır.

Metinde herhangi bir noktalama hatası olmamalıdır. Hatasız ve eksiksiz hazırlanan metnin temiz bir kağıda çıktısının alınması o metnin artık seslendirme için kullanılabilir olmasıdır. Seslendirme sanatçıları öncelikle hazırlanan metni alır. Metinin önceden okunması ve seslendirme çalışmalarının yapılması önemlidir. Eğer metinde daha önce telaffuz edilmemiş kelimeler varsa o kelimeler üzerine çalışılmalıdır. Hatta o kelimelerin okunuşu metnin üzerine yazılabilir. İyi bir seslendirme için önceden hazırlanan metin tekrar edilir. Seslendirme için özel stüdyolar kullanılır. Bu stüdyolarda ses kalitesi daha iyidir. My Prodüksiyon ailesinde yer alan seslendirme sanatçıları özel stüdyolarda seslendirme çalışmaları yapar. Seslendirilen metinde telaffuzu yapılmamış veya zor telaffuz edilen kelimeler varsa o kelimeler tekrar edilir. Seslendirme sanatçısı kayıt için hazır olduğunda çalışma yapılır. Doğru, etkili ve profesyonel seslendirme için sizler de My Prodüksiyon ailesini tercih edebilirsiniz.

Bir metnin, sahnenin, görüntüyü oluşturan oyuncunun, karakterin ses ile yeniden hayat bulması ya da oluşturulmasına seslendirme adı verilir. Seslendirme genellikle dizi, film, belgesel reklam sektörlerinde başvurulan bir yöntemdir. Seslendirme yapan kişinin ses tonu, karakterin özelliklerini tam yansıtması gibi konular iyi bir seslendirme için oldukça önemlidir. Bu sebeple de iyi bir eğitim sürecinden geçerek bu işi yapmak kaliteli bir seslendirme olması için ilk kuraldır. Seslendirmenin başlı başına bir sanat dalı olarak görülmesi gerekmektedir. Çünkü hem bir yeniden yaratma olayıdır hem de kişi kendinden bir şeyler katarak seslendirme yapar. Bu nedenle de sanatsal bir özellik taşır.

Fransızca Seslendirme İle Neler Yapıyoruz?

Seslendirme yapılacak olan sektör ne olursa olsun öncelikle birtakım eğitim dizisine tabi olmak gereklidir. Bu tüm seslendirme ihtiyacı olan alanlar için genel bir kuraldır. Çünkü eğitimsiz yapılan bir seslendirme, örneğin reklamcılık alanındaysa firmayı olumsuz etkileyecek, film veya dizi sektöründe bir Fransızca seslendirme yapılmışsa izleyiciler bu dizi yada filmi başkalarına tavsiye etmeyecek ya da güzel bir film artık kötü olabilecektir. Bu anlamda ülkemizde ve dünyada birçok seslendirme kursu açılmıştır ve eğitimler verilmektedir.

Fransızca Dilinde SeslendirmeSeslendirme kurslarında en temel amaç kişiyi seslendirme yapabilecek yetkinliğe ve beceriye ulaştırmaktır. Bu sabırlı ve özverili bir çalışma gerektirmektedir. Bu kurslar kişinin en temel ses tekniklerinden profesyonel seslendirme tekniklerine kadar geniş bir kapsamda eğitim verir. Örneğin; kalabalık önünde yapılan Fransızca seslendirme nefes kontrolü, etkili biçimde ses tonu kullanımı, harflerin çıkış biçimleri ve kullanımındaki bozuklukların düzeltilmesi, yazı diliyle konuşma dili arasındaki temel yapısal farklılıklar, duraksama yapmadan akıcı bir konuşma sağlanması, konuşma esnasında yapılan vurgu, ses tonlaması gibi detaylı ses teknikleri, doğaçlama ve hitabet, ses teknikleri yanında beden dilinin etkili ve doğru kullanımı temel teknik derslerdir. Seslendirme eğitiminin asıl dersler bu temel eğitim sonrasında öğrencilere verilir. Asıl amaca yönelik konular; seslendirme ile genel teorik bilgiler, uygulamaya yönelik monitörden film takibi kuralları, sanatçı odasında bekleme ve rejiyle ilgili kurallar, yerli film ve yabancı film seslendirmeleri gibi teorik ve pratik konulardır.

Ülkemizde seslendirme hizmeti veren birçok kaliteli ve eğitimli firma vardır. Bu firmalar eğitimli seslendirme sanatçılarına sahip donanımlı kadroya sahiptirler. Yerli olarak seslendirme yanında yabancı seslendirme yapan firmalar da sayıca çok fazla olmamakla beraber mevcuttur. Bu tür firmalar daha çok film ve reklam seslendirmeleri ağırlıklı çalışmalar yapmaktadır. Ancak yapan Power Medya bu alanda ismini duyurmuştur ve bunda Fransız film kültürünün gelişmiş olması etkilidir. Genel olarak milliyetçi bir yapıya sahip olduğu bilinen Fransızlar Fransızca seslendirme gerçeğini tüm dünyanın bilinç altına kazımıştır. Dünyada kullanıcı sayısı oldukça fazla olan bu dil pek çok film ve reklamda seslendirme yapılan bir dildir. Dilin İngilizceye göre daha karmaşık ve zor yapısı olması seslendirme yapan firmaların kıymetini daha da artırmıştır.

Fransızca Seslendirme Neler Yapıyoruz?

 • Fransızca Reklam Seslendirme
 • Fransızca Santral Seslendirme
 • Fransızca Tanıtım Filmi Seslendirme
 • Fransızca Mağaza Anons Seslendirme
 • Fransızca Haber Seslendirme
 • Fransızca Perfore Seslendirme
 • Fransızca Jingle Seslendirme
 • Fransızca Seçim Seslendirme
 • Fransızca Yabancı Dil Seslendirme
 • Fransızca Animasyon Seslendirme
 • Fransızca E-Kitap Seslendirme
 • Fransızca DJ Jingle Seslendirme
 • Fransızca Tesis Anonsu Seslendirme
 • Fransızca Sesli Mesaj Seslendirme
 • Fransızca Medikal Seslendirme
 • Fransızca Belgesel Seslendirme
 • Fransızca Sponsorluk Seslendirme
 • Fransızca IVR Seslendirme
 • Fransızca Eğitim Filmi Seslendirme
 • Fransızca Santral Anons Seslendirme

Seslendirme eğitimini alacak kişi özellikle Fransızca dilinde seslendirme yapacaksa ses temel teknikleri eğitimini daha da ciddiye almalıdır. Çünkü karakterin sesinin oturması doğru bir telaffuza ve söyleyiş tarzına bağlıdır. Bu anlamda telaffuzu gırtlaktan olan Fransızca, en çok eğitim gerektiren seslendirme dilidir.

Fransızca Yabancı Dil Seslendirme DublajSeslendirme firmaları her dil için anadile göre seçim yapmaktadırlar. Örneğin Fransızca seslendirme yapacak kişinin Fransa’da yaşayan, gerçek bir Fransız olması seslendirme kalitesini son derece olumlu etkileyecektir. Her bakımdan dilin hâkimi olacak ve seslendirdiği karaktere hayat verirken doğal bir şekilde karaktere bürünecektir. Bu da onun karakteri tam olarak yansıtmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan seslendirme filmler için oldukça büyük önem taşır. Özellikle yabancı dilde seslendirmenin orijinal olması ayrı bir öneme sahiptir.

Fransızca Seslendirme

Fransızca (français, fʁɑ̃sɛ) Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri altbirimden, Fransa ve Fransız uygarlığını benimsemiş ve eski Fransız sömürgesi ülkelerde kullanılan dildir. Dünya’da yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir. 128 milyon insan Fransızca’yı anadili veya ikinci dili olarak konuşurken, 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinmekte ve konuşulmaktadır. Almancadan sonra en sık konuşulan 3. dildir.

Ses Bankası Banner

Yabancı Dil Seslendirme 70 Dil

yabanci-dil-seslendirme-header

Fransızca Seslendirme Çözümleri

Fransızca Şirket tanıtım filmi sektöründe yıllardır, dünyanın en iyi seslerini en uygun fiyatlarla sunmaktayız. Yurtiçinde hazırlamış olduğu kampanya, yeni ürün yada şirketi hakkında bilgi vermeyi amaçlayan Fransızca Seslendirme müşterilerimiz Kurumsal Tanıtım filmi (Şirket Tanıtım Filmi) seslendirme ihtiyaçları için, My Prodüksiyon’un sunduğu anahtar teslim sonuçlara yıllardır güveniyor.
Firmanız ve/vaya markanız için düşündüğünüz, Şirket Tanıtım Filmi seslendirme çözümlerimiz için bize ulaşabilirsinizi ekonomik çözümlerimizle sizleri bekliyoruz.

Her büyük firmada günümüz şartlarında bir zorunluluk haline gelen sesli yanıt sistemi ve santral anonsları sizin firmanız için de gerekli.
Sizlere dünya ile aynı anda, IVR (Interactive Voice Response) yada bilinen ismiyle, Sesli Yanıt Sistemi özelliklerini kullanarak ve telefon santrali robot operatör anonslarını bir adım öteye taşıyarak, komple santral seslendirme çözümleri sağlıyoruz. Firmanız dünyanın neresinde olursa olsun en profesyonel IVR Seslendirme hizmetini bulunduğunuz yere getiriyoruz.

Reklamdaki mesajınızı etkili bir biçimde sunabilmek markanız ve sizin için önemliyse, My Produksiyon reklam verenler, radyolar ve televizyonlar için kaliteli reklam seslendirmesi ve produksiyon altyapısını hazırlayak hedefi tam isabetle vurmanızı sağlıyor.
Radyo Reklam Seslendirme ve TV Reklam Seslendirme ile Hedefi 12’den Vurun!
Radyo Reklam ve TV Reklam ihtiyaçlarınız için Türkiye’nin en tanınan ve profesyonel seslendirme kadrosu ile Reklam Seslendirme çözümleri sunuyor ve planlanan hedefe ulaşmanızı sağlıyoruz.

Her türlü Santrale uyumlu Fransızca Santral Seslendirme, fon ve bekletme müzikleri! Karel, Netaş, Alcatel, Telesis, Siemens, Panasonic, Multitek, LG, Nortel, Cisco, Brother, Fanvil, Fortel, Grandstream, Nec, Yealink başta olmak üzere birçok ünlü marka ve bunun yanında santralenize uyumlu Fon Müziği ve Bekletme Müzikleri ile Santral Anons Seslendirme‘de profesyonel çözümler.
Üstelik bekletme müşterileriniz bekletme müziğini dinlerken aynı zamanda ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi içeren anonslar.

Referanslarımızdan Bazıları

Fransızca Seslendirme Sanatçılarımız konusunda bize oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Fransızca Seslendirme Sanatçılarımız" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 1176 Oy)

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası

Bize yazın!