seslendirme

Tesis Anonsu Seslendirme Hizmeti

Blog Haberlere Geri Dön
tesis-anonsu-seslendirme-hizmeti Toplam okuma süresi 3 dakika.

Tesis Anonsu Seslendirme Hizmeti

Kurumsal şirketler, firmalar, kamu kurumları, fabrikalar vb. gibi büyük alanlı işletmelerde çalışanların ya da tesis ziyaretçilerine kolay ulaşılmasında avantaj sağlayan, büyük çalışma alanlarında acil anonslarla personele veya tesis ziyaretçilerine daha kolay ulaşılması için yapılan bu türde anonslar çok büyük önem arz eder. Anonslar hayatımızda en çok nerelerde karşılaşmaktayız? Anonslar gündelik yaşamımızda ulaşım alanlarında, havalimanlarında, otobüs terminallerinde, hastanelerde, AVM’lerde, ilçe ve mahalle içlerinde yapılan anonslar genel anlamda uyarı niteliği taşımaktadır.

Tesis anonsu cihazı nasıl olmalıdır?
Anons cihazımız; anons yapılan mekâna göre değişiklik gösterebilir. Daha fonksiyonel ya da her tarafa eşit şekilde ve aynı türde gönderilen anonslar tarzında olabilir. Örneğin havalimanlarında ve hastanelerde anons sistemleri bölgesel alanlara ayırım yapılabilir. Sadece hastaların duyması için hastane odalarına, ya da sadece doktorların duyması için koridorlara ve personel kısımlarına vb. gibi ayrım yapılabilir.

Havalimanlarında’ da sadece yolcuların duyması veya havalimanı personelinin duyması için bölgesel olarak anonslar ayrım gözetilebilir. Bu şekilde konunun kimi ilgilendirdiği ve muhatabı olan kişilerin mekânlarına yapılacak anonslarla gürültü ve bilgi kirliliği yaratmadan, istenilene çok rahatlıkla ulaşılabilir. Spor alanlarında da stadyum ve spor salonu tarzında spor tesislerinde taraftara anons edilmesi ve anons sisteminin ve cihazlarının yüksek standartlarda olması çok büyük önem taşır. Anonslarda vurgulama tonu, anons yapan kişinin diksiyonu ve anons yapan kişinin ses tokluğu çok büyük önem verir.

Tesis anonsu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?
Tesis anonsu seslendirme yapılırken anons yapacak kişi üç kurala dikkat etmelidir. Bu üç n kuralı denilebilir. Ne, nasıl, ne zaman? Sorularını yaptığı anonslarda tesisin özelliklerine göre iyi bir tarzda açıklaması gerekir. Örneğin Lütfen Dikkat! Sayın Mustafa Yılmaz danışma bankosuna gelmeniz, önemle rica olunur. Ya da Lütfen Dikkat! 34 VYZ 34 plakalı araç sahibinin aracını bulunduğu yerden çekmesi önemle rica olunur.

Tarzında ne nasıl ve ne zaman ya da nerede sorularına kesinlikle iyi bir şekilde cevaplaması gerekmektedir. İkinci kural Anons yapacak kişinin sesi detone olmamasıdır. Sesi detone olması anons sisteminde ve tesis içerisinde yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Tesis anonsu seslendirme yapılırken, bazı zamanlar Türkçe dışında en çok duyduğumuz İngilizce türde anonslardır. Anonsların İngilizce olmasında anonsu yapacak kişinin vurgulamaları yanlış yerlerde yapmamaya özen göstermesi gerekir. Tesis anonsu seslendirme bazı durumlarda cihazların fonksiyonlarına göre kayıt altına alınarak, tuşlamalar sayesinde kayıttan dinletilerek de yapılabilir. Ya da özel yazılımlar sayesinde robotlar aracılığıyla sağlanabilir. Üçüncü kural anons yapacak kişinin son derece dikkatli ve dışarıdan onu rahatsız edecek durumlardan kesinlikle uzak durması gerekir. Anons yapılırken en azından bu üç kurala uyulması esnasında tesis anonsu seslendirme başarıyla tamamlanabilir.

Ama kusursuz bir anons yapılmak istenirse tesisin özelliklerine uygun anonslar daha önceden kalıplar halinde hazırlanarak Türkçe ve istenilen yabancı dillerde rahatlıkla bir kâğıttan bile okunarak yapılmaktadır. Havalimanlarında, hastanelerde, kamu kurumlarında ve fabrika gibi yerlerde anons yapan kişi genelde o tesisin güvenliğinden aldığı bilgi durumunda anonslar sağlamaktadır. O bölgede yaşanan sıra dışı bir durumda anons sistemi hayat kurtarmaktadır.

Tesis anonslarına ne zaman ihtiyaç duyulur?
Anonslara kayıp eşya, plaka anonsları, seferli uçak ve otobüs anonsları, kişi anonsları, acil durum anonsları, hizmet anonsları vb türde bir topluluğu uyarmak ya da etkilemek amaçlı çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Anonslar köy, mahalle ve ilçelerde de çok sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu türde anonslar genelde cenaze, acil kan, yanlış park ya da belediye hizmetleri anonsları olabilmektedir. Anonslar insanları etkiler. Kalabalık toplulukları rahat bir şekilde yönlendirmenizi sağlar. Bu kolaylıklar sayesinde işletmelerde refah ve huzur ortamı oluşturmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası

Bize yazın!