Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

İspanyolca Seslendirme Dublaj

İspanyol, Mandarin’den sonra dünyanın en çok konuşulan dili. Ama kökleri mütevazi 600 yıl önce az bilinen bir Castilian diyalekti. Nasıl bu kadar her yerde konuşulan bir dil oldu?
Bu dil, 5. yüzyılda Batı Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra, merkezi Kuzey İberia’da gelişen Latin kökenli bir lehçedir. Yavaş yavaş gelişti ve merkezi ve güney Iberia’ya yayıldı. 16. yüzyılda, İspanyol sömürgeciliği, özellikle yerli halk tarafından benimsenen ve İspanyol soyundan nesiller boyunca geçtiği denizaşırı dili özellikle Orta ve Güney Amerika’ya götürdü. Bugün İspanyolca dünyanın her yerinde konuşuluyor ve Birleşmiş Milletlerin altı resmi dilinden biri olarak belirlendi ve seslendirme ve dublaj dünyasında da bu nedenle İspanyolca Seslendirme oldukça popüler oldu (Çince, İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça ile birlikte).
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak İspanyolca vardır?
İspanyolca 21 ülkenin resmi dilidir: İspanya, Kolombiya, Peru, Venezuela, Ekvador, Guatemala, Küba, Bolivya, Honduras, Paraguay, El Salvador, Kosta Rika, Panama, Ekvator Ginesi, Meksika, Arjantin, Şili, Dominik Cumhuriyeti, Nikaragua , Uruguay ve Porto Riko.
 
Dünyada kaç kişi İspanyolca konuşur?
Dünyada 400 ila 500 milyon yerli İspanyol konuşmacı olduğu ve ikinci dil olarak 60 milyon İspanyol konuşmacısı olduğu tahmin edilmektedir. İspanyolca, İngilizce’den sonra, küresel iletişim açısından tartışmasız ikinci en önemli dildir. İngilizce ve Mandarin’den sonra en yaygın kullanılan üçüncü dildir.
 
İspanya’daki resmi Castilian İspanyolcasına ek olarak birkaç farklı dil konuşulmaktadır. Bunlar Galiçya, Katalan ve Bask, ve onların toplulukları içinde ortak resmi atamaları var. Endülüs ve Kanarya gibi bir dizi farklı İspanyol lehçesi de ülkede konuşulmaktadır. Bunlar, Castilian standardından telaffuz, kelime bilgisi ve dil bilgisi açısından farklılık göstermektedir. Ancak, hepsi aynı yazılı standardı kullanırlar. Latin Amerika’da farklı İspanyol lehçeleri gelişti. Bu varyantlar kabaca Meksika, Karayipler, And-Pasifik, Rio de la Plata, Şili ve Orta Amerika’da gruplandırılabilir. Bu lehçelerin çoğu, Yerli Amerikan dilleri tarafından önemli ölçüde etkilenmiştir İspanyolca Lehçesi Seslendirme bu nedenle oldukça popüler lehçelerden biridir. Latin Amerika dizileri ve müziğinin popülerliği, İspanyol konuşmacıların dillerinin farklı versiyonlarını anlamalarına yardımcı oldu. Tüm eğitimli İspanyolca konuşanlar standart İspanyolca’yı anlayabilir. İspanyol olmayan filmlerin çoğu şu anda İspanya ve Latin Amerika için bir tane olmak üzere iki ayrı vurgu kullanılarak adlandırılıyor, ancak diğer İspanyolca konuşan ülkelerden yapımlar nadiren adlandırılıyor.
 
İspanya Ekonomisinin Güncel Durumu
Ülkenin 2008-2013 ekonomik durgunluğuna rağmen, İspanyol ekonomisi Euro Bölgesi’nde dördüncü, dünyadaki on üçüncü en büyük (2013 sonunda nominal GSYH istatistiklerine dayanmaktadır). Önemli İspanyol endüstrileri şunları içerir:
Turizm: İspanya’nın turizm sektörü dünyanın ikinci en büyük ülkesidir ve her yıl ülkeyi ziyaret eden milyonlarca kişi (Ağustos 2012’de aylık 7.9 milyon kayıt kaydedilmiştir). Otomobil üretimi: 2009 yılında İspanya, dünyadaki en büyük on otomobil üreticisi ülkeden biridir ve ülkenin toplam işgücünün % 9’unu istihdam etmektedir (ekonomik krizden sonra sanayi artık iyileşmeye başlamıştır). İspanya, Avrupa Birliği ve Dünya Ticaret Örgütü üyesidir. Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra Latin Amerika’da ikinci büyük yabancı yatırımcı konumundadır.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. İspanyolca Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
İspanyolca yabancı dil seslendirme & İspanyolca dublaj başlığı altında, İspanyolca reklam filmi, İspanyolca eğitim filmi, İspanyolca haber seslendirme, İspanyolca perfore seslendirme, İspanyolca haber seslendirme, İspanyolca sesli mesaj seslendirme, İspanyolca oyun seslendirme, İspanyolca tanıtım filmi, İspanyolca radyo reklam spot, İspanyolca jingle, İspanyolca kapalı devre radyo, İspanyolca mağaza radyo, İspanyolca mağaza anons, İspanyolca IVR seslendirme, İspanyolca santral anons ve İspanyolca santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 975 Oy)