Ses Bankası
SESLENDİRMEN
SESLENDİRME DİLİ
FAVORİ SESLER

Çince Seslendirme Dublaj

Kanton, Çin’in güneydoğusunda yaşayan insanların dilidir. Hong Kong, Makao, Guandong, Guagxi ve Hainan gibi yerlerde. Ayrıca Vietnam, Malezya ve Tayland gibi yerlerde yaşamak için göç etmiş olan Cantonese tarafından da konuşulmaktadır. Kanton, bu yerlerde siyaset, iş ve medya için kullanılan dildir. Yazılı Kanton, 17. yüzyılda ortaya çıktı ve bunu okumak için iki yol var; resmi ve ortak olarak. Resmi versiyon standart Çince veya Mandarin ile çok benzer. Taishanese, Kanton’a çok yakın olan ve 19. yüzyılın sonlarında Kuzey Amerika’ya göç eden pek çok Çinli tarafından konuşulan bir lehçedir. Kantonca ve lehçeli Taishanese arasındaki farklar çoğunlukla telaffuz edilir. Kantonca genellikle okullarda öğretilmemektedir, örneğin Hong Kong’daki çocuklar Mandarin veya Putonghua’da olduğu gibi öğretilmektedir. Çince yazabilen kişiler, normalde Japonca yazmayı daha kolay öğrenebilirler. Bunun nedeni, karakterlerin çoğunun aynı anlama sahip olmasıdır.
 
Hangi ülkelerde ulusal dil olarak Çince vardır?
Çince, başta Çin olmak üzere aynı zamanda yine bir uzakdoğu ülkesi olan Tayvan’ın resmi dilidir. Çin’de yer alan 1 milyar 397 milyon kişi başta Mandarin olmak üzere Kanton lehçelerini konuşmaktadır ve bu dile ait olan en yaygın iki lehçe de aslında bunlardır. Mandarin Lehçesi Seslendirme ve Kanton Lehçesi Seslendirme Çin başta olmak üzere en çok kabul gören seslendirme türleridir.
 
Dünyada kaç kişi Çince konuşur?
Çin’de yaklaşık 1.5 milyar Çinli konuşmacının yer aldığı tahmin edilmektedir. Çince dilinin tercih edildiği bir diğer ülke olan Tayvan’da da nufusun 24 milyonluk kesimi Çince konuşur ve Çince Seslendirme çalışmaları yapar. Çin Halk Cumhuriyeti bayrağının sol üst köşesindeki büyük yıldız Çin Komünist Partisi’ni, 4 küçük yıldız parti liderliği altında birleşmiş Çin halkını, bayrağın kırmızı rengi komünizm devrimini simgelemektedir. Toplam 56 etnik grup vardır. Çoğunluğu oluşturan “Han”lar, toplam nüfusun %92’sine tekabül eder, azınlıklar ise toplan nüfusun %8’ini oluşturur. Çin Halk Cumhuriyeti, 23 adet Eyaletten oluşur bunlar;
 
5 adet Özerk bölge: Sincan-Uygur, İç Moğolistan, Ningxia Hui, Tibet, Guangxi.
4 adet Merkeze Doğrudan Bağlı Şehir: Pekin, Tianjin, Şanghay, Chongqing.
2 adet Geniş Özerkliğe Sahip Özel İdari Bölge: Hong Kong, Makau.
 
Çin Ekonomisinin Güncel Durumu
Sosyalist bir piyasa ekonomisi olup satınalma gücü paritesi bakımından en büyük ve nominal olarak dünyanın ikinci büyük ekonomisidir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin kurulduğu 1949 yılından beri Çin ekonomisi hızlı gelişme kaydetti. Özellikle reform ve dışa açılma politikasının uygulanmaya başladığı 1978 yılından bu yana Çin ekonomisi her yıl yüzde 9’u aşan büyüme hızıyla sürekli ve sağlıklı doğrultuda gelişiyor. 2003 yılında Çin’in yurtiçi gayri safi milli hasılası 1 trilyon 400 milyar ABD dolarına ulaştı ve Çin ekonomisi ABD, Japonya, Almanya, İngiltere ve Fransa’dan sonra dünyada 6. sırada yer aldı. 2003 yılının sonuna kadar Çin’in kişi başına düşen gayri safi milli hasılası 1000 ABD dolarını geçti.

Ses Bankası Nasıl Kullanılır?

My Prodüksiyon Ses Bankası, Türkçe ve yabancı dil seslendirme sanatçıları için arama motorudur. Bu uygulama ile, My Prodüksiyon Seslendirme Ajansı bünyesinde çalışan tüm profesyonel seslere arama motorumuz üzerinde yapacağınız özelleştirmelerle kolayca ulaşabilirsiniz. Seslendirme projeniz için uygun olduğuna inandığınız sesi favoriye ekleyebilir ve daha sonra favoriye eklediğiniz seslendirme sanatçılarını sosyal mecralarda paylaşabilir, email olarak gönderebilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.
 
Özellikle birden fazla yabancı dil içeren mecralarda ses bankamızda yer alan seslere, yapacağınız aramaları özelleştirerek kolayca ulaşabilir ve zamana karşı olan yarışta öne geçebilirsiniz. Çince Ses bankası içerisinde yer alan seslendirme sanatçıları, radyo ve tv reklam seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, eğitim filmi dublaj ve seslendirmeleri, animasyon ve belgesel seslendirme, mağaza anons seslendirme ve santral anons seslendirme gibi kategorilerde konusunda uzman isimlerden oluşmaktadır. Ses bankasında yer alan seslendirme sanatçılarımız projelerinize hayat vermek için sizleri bekliyor.
 
Çince yabancı dil seslendirme & Çince dublaj başlığı altında, Çince reklam filmi, Çince eğitim filmi, Çince haber seslendirme, Çince perfore seslendirme, Çince haber seslendirme, Çince sesli mesaj seslendirme, Çince oyun seslendirme, Çince tanıtım filmi, Çince radyo reklam spot, Çince jingle, Çince kapalı devre radyo, Çince mağaza radyo, Çince mağaza anons, Çince IVR seslendirme, Çince santral anons ve Çince santral seslendirme konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ses Bankasında yer alan seslendirme sanatçılarına oy vermek ister misiniz?

Açıklama:

Kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen My Prodüksiyon, "Ses Bankası" başlığı altında seslendirme sanatçılarının performanslarını vereceğiniz puanlarla değerlendiriyor.

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Genel Puan: 5 (Toplam 908 Oy)