Netflix Seslendirme Dili Nasıl Değişir?

Blog Haberlere Geri Dön
Netflix Dublaj Seslendirme Değişimi Toplam okuma süresi 3 dakika.

Netflix Seslendirme Dili Nasıl Değişir?

Netflix Seslendirme Dili Nasıl Değişir?

Netflix’in desteklediği dil tipini değiştirip Türkçe olarak ayarladığınız andan itibaren bir çok yabancı dizi, gişe rekoru kıran filmler ve belgeselleri Türkçe dil desteğiyle izleyebilirsiniz.

Bundan çokta uzun olmayan zaman öncesine kadar, internet üzerinden online yani klasik download edip indirme veya stream yayınları izleyebilmek adeta bir işkenceydi. Takip ettiğimiz dizi yada filmlerin yüklenmesini uzun süreler bekler, ve sonrasında belki zaman zaman takılma ile izleyebilirdik. Netflix gibi dijital yayın servisleri hayatımıza bu nedenle büyük bir kolaylık getirdi. Artık sevdiğimiz dizi ve filmleri site site dolaşmadan tek bir yerden kolaylıkla ulaşılabilir hale getiren Netflix büyük bir alkışı hakediyor.

Netflix sayesinde binlerce yabancı dizi, film ve belgesel hızlı bir şekilde telefondan, tabletden ya da bilgisayardan kolayca bulunup izlenebiliyor. Ama yine de Netflix’in bir özelliği olarak karşımıza çıkan dublaj ve seslendirme dili seçeneği ile eğer İngilizce yeterliliğimiz yoksa Netflix menüsünden Netflix dil değiştirme işlemi gerekebiliyor ve izlenecek kolay adımları takiben Türkçe seslendirme seçeneği ile izleyebiliyoruz. Peki Netflix’te dil nasıl değiştirilir? Lütfen yazımızda sizlere sunacağımız yönergeleri takip edin.

Netflix Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix’e üye oldunuz, hesabınız ile oturum açtınız ve sevdiğiniz bir dizi veya filmi açtınız ama o da ne? İzleyeceğiniz film Türkçe değil, işin kötüsü İngilizce’de değil ve ekrandaki insanlar anlamadığınız bir dilde konuşuyorlar. Yaşanabilecek bu gibi durumlarda Netflix uygulamasının ana dilini değiştirmeniz gerekebilir. Netflix ana dilini değiştirebilmek için ne yazık ki Netflix resmi websitesine girmeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi akıllı telefon ya da tablet bilgisayarınız ile yapmak isterseniz deil değiştirme seçeneğinin mobil diye tabir edilen bu tip cihazlarda olmadığını göreceksiniz. Bu nedenle desktop ve laptop türü bir bilgisayar yardımıyla Netflix hesabınıza girip şu adımları uygulayın.

Netflix Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?
Netflix.com.tr’ye girin.
Profilleri Yönet sekmesine tıklayın.
Seslendirme Dil değişimi yapmak istediğiniz kullanıcı profilini seçin.
Tercih ettiğiniz dili aşağı doğru açılan menüden, Türkçe seslendirme olarak seçin.
Tüm ayarları yaptıktan sonra websitesinden çıkış yapıp yeniden giriş yapın ve ayarlarınızın kayıtlı olduğundan emin olun.

Netflix Filminin Dilini Değiştirme

Netflix’e daima yabancı dilde film ve diziler ekleniyor. Dolayısıyla her zaman Türkçe içerik bulmak pek kolay olmuyor. Fakat aynı zamanda uygulama hemen hemen bütün yeni yayınlara dil desteği ya da altyazı ekleniyor.

Bu durum gerçekleştiğinde iki seçeneğiniz oluyor,
1-) Türkçe olup olmadığını, ya da altyazıları kontrol edeceksiniz. Netflix’te yer alan neredeyse bütün yapımlarda Türkçe altyazı var. Türkçe dublaj seçeneği ise yapımların yüzde 60-70 kadarnda bulunuyor ve bu sayı her geçen gün giderek artıyor.
2-) Netflix’te bir dizi yada film başladığında kontrol edebilirsiniz. Yayın açıldığında üst sekmeyi açın ve burada varsa Türkçe dublaj seslendirme seçeneğini göreceksiniz. Aynı zamanda altyazı eklemesini de yine bu menüden yapılandırabilirsiniz.

Netflix Dil Değiştirme

Netflix’te Türkçe Dizi & Film nasıl bulunur?

Herkes Netflix’i aynı dilde izlemek istemiyor. Örneğin Türkçe dışında bir dil tercih edebilirsiniz. Mesela Çince öğrenmek istiyorsunuz ve dizi izleyerek pratik yapacaksınız. Netflix’in arama çubuğundan bunu yapabilir, istediğiniz herhangi bir dilde arama yapabilir ve tercih ettiğiniz içeriği yine tercih ettiğiniz seslendirme seçeneği ile izleyebilirsiniz.

Örneğin Arapça içerikli yayın arayacaksanız dil çubuğuna Arabic Language yazmanız gerekiyor. Aynı zamanda bunları türe göre de ayırmak mümkün. Arabic Language Action yazmanız hâlinde karşınıza İspanyolca dilli aksiyon yapımları karşınıza çıkacaktır. Yine de aklınız olsun Netflix aramalarında seslendirme dili için en önemli etiket, arama yaparken “Language” kelimesini aramanıza ekliyor olmak.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası