seslendirme

Mağaza Anons Seslendirme Hizmeti

Blog Haberlere Geri Dön
magaza-anons-seslendirme-hizmeti Toplam okuma süresi 3 dakika.

Mağaza Anons Seslendirme Hizmeti

Günümüz mağazacılık anlayışı içerisinde, kusursuz hizmet sunarken aynı zamanda koşulsuz müşteri memnuniyeti esastır. Mağazanız içerisinde huzur veren, müşterilerinizin ziyareti sırasında hiç bir olumsuzluk yaşamamak için bazı önemli noktalar vardır. Örneğin: Hijyen, temizlik, ferah ortam kokusu, havalandırma, güvenlik unsurları ve hiç kuşku yok ki güzel bir mağaza müzik yayını ve mağaza anonsları ile güleryüzle müşterileri karşılayan satış temsilcileri. Mağaza anonsları müşteri kitlenizi yapacağız duyuru ve indirimlere yöneltmeniz açısından önemlidir. Anlık indirimler, kampanyalar, süpriz ödüller, çekilişler ve çok daha fazlası için hızlı ve ekonomik çözümlerimizle sizlerleyiz. Peki, mağaza anons seslendirmesini ne tür mağazalar tercih eder? Mağaza seslendirme ile amaç nedir? Ne zaman yapılır? Nasıl yapılmalıdır? Ne gibi avantajları vardır gibi soruları cevaplayarak konumuza başlayalım.

Mağaza anons seslendirme (mağaza içi anons seslendirme), çeşitli mağazaların, alışveriş merkezlerinin kendine ait özel ürün fiyat indirimlerini, o ürün hakkında oluşturduğu kampanyaları, belli müzik eşliğinde yahut bazen de müziksiz belli aralıklarla tekrarlaması, vurgulanmasına denir. Örnek verecek olursak en çok marketlerde duymuşuzdur bu tür anonsları. Çoğu zamanda müzikli olmasının sebebi, müziğin insan ruhu üzerinde olumlu yansımasıdır.

Diyelim ki bir market çalışanı olalım ve bir mağaza seslendirmesi (mağaza anons) yapalım. Markette devamlı çalan arka fonda müzik var ve anonsu yapacakken sesi kısıyoru ve başlıyorum o ürün hakkında fiyat bildirimine; tercih ettiğimiz üründe en çok kullanılan yemek yağı olsun, “Değerli müşterilerimiz 2 lt Komili zeytinyağı 10 lira iken şuanda olan kampanyamızla 6, 99 liradır. ” gibi mesela. Mağaza anonsu için ayrı bir personel görevli olur.

Mağaza Anons Seslendirme Neden Gereklidir?
Birazda bu konu üzerine değinelim. Bilindiği üzere büyük küçük bütün işletmelerin reklama ihtiyaçları vardır. Bu yollardan birisi de mağaza seslendirmeleridir. Yine birçok reklam çeşitleri ciddi maliyetleri varken, mağaza seslendirmesi daha geniş kapsama yayılıp maliyeti oldukça düşüktür ve daha akılda kalıcı olmaktadır. Diyelim ki markete gidildiğinde ihtiyaç olmayan bir ürün bile özel indiriminden sebep alınabilmektedir. Sonuçta o an ihtiyaç duyulmasa bile daha sonra kullanılmak üzere o ürün mutlaka kullanılacaktır. Müzikli olması da mağaza seslendirmelerinin ayrı bir enerji, hareketlilik vermektedir müşterilere.

Mağaza seslendirmesi nasıl hazırlanır?
İşletmeler bunu kendileri hazırlayabileceği gibi sırf bu iş meslek haline getirmiş profesyonel ajanslar vardır. Bu ajanslarla çalışılırsa daha sağlıklı ve verimli olacaktır. Kendi yapmak istenilse yüksek ses kalitesi sağlanamayabilir. Cd takılması, çizilmesi, kırılması gibi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Mazağa seslendirmesinin avantajlarından birisi de diğer reklam çabalarında daha çok zaman ve enerji sarf edilmesine sebep olmaktayken, mağaza seslendirmesinde bu daha hızlı ve daha etkin olmaktadır. Yine mağaza seslendirmesiyle, işletme firma değerini artırmaktadır.

Mağaza anons seslendirmesi yapacak kişi, mağaza hedef kitlesi ile doğru kurgulanmış olmalıdır. Genellikle bayanlar seçilse de erkek çalışanlar bu iş için görevlendirilebilmektedir. Diksiyonu düzgün, net ve anlaşılabilir düzeyde, etkili ses tonuyla seslendirme yapması çok önemlidir. Yani içerik kadar seslendirmeyi yapanda en mağazanın prestiji için ayrı bir önem arz etmektedir. Müşterilere işletme bu anonslarla güvenirlilik duygusunu kazandırmalı ve gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaya sevk etmelidir.

Bazı mağazalar anons yapan kişileri halka mal olmuş, tanınmış simalardan seçmek isteyebilir. Ünlü bir oyuncu ve artist olabilir. Bu daha akılda kalıcı olsa da maliyeti biraz daha fazla olabilmektedir. Bu tamamen işletmelerin arzusuna kalmış durumdur. Daha çok tanınmış büyük çaplı işletmeler tercih ederler. Sonuçta maliyetiyle, bütçesiyle ilgili bir durumdur. Bazen de firmalar içeriğini kendileri hazırlar çalışılacak ajansa öyle yapılmasını da isteyebilir. Buda ayrı bir tercih konusudur.

Bu gönderiyi paylaş

Blog Haber geri dön

Santral Anons

Santral Seslendirme

IVR Seslendirme

İngilizce Seslendirme

Almanca Seslendirme

Fransızca Seslendirme

Ses Bankası